החזרי מס אחרי לידה, תכלס? איך זה עובד

החזרי מס אחרי לידה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כשמדובר על החזרי מס, רבים לא יודעים, אבל דווקא כשאתם חוגגים לכבוד הולדת הבן או הבת, מס הכנסה חוגג גם הוא מהצד, אחרי שהוא גובה מכם מס שלא הייתם צריכים לשלם.

על פי החוק בשנה שהייתה לידה והיולדת נעדרה מהעבודה למשך זמן מסוים כדי ללדת ולטפל בתינוק, היא לא אמורה לשלם מיסים כשכירה או עצמאית, אלא שמס הכנסה קובעים את שיעור המס בצורה שנתית בלי להתחשב בנתונים האלו.

אז איך עובדים החזרי מס לאחר לידה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

החזרי מס אחרי לידה איך זה עובד?

כדי לקבל את החזרי המס שמגיעים לכם אחרי לידה, תצטרכו לעבור תהליך קצר, דומה לכל התהליכים במשרדי ממשלה. הרבה טפסים עם שאלות וקצת סבלנות מצידכם.

אבל זה משתלם. שכן שיעור המס בין אם אתם שכירים שמרוויחים טוב או עצמאיים מדובר על עשרות אלפי שקלים של החזר ולא כדאי לזלזל בזה.

אז כדי לקבל את ההחזר תצטרכו להגיש בקשה בטופס מיועד, חשוב לציין שיש טופס לשכירים וטופס לעצמאיים, ולאחר צירוף המסמכים הרלוונטיים יבדקו את הבקשה שלכם.

המסמכים שתצטרכו לצרף אלו מסמכים מהמעסיק שאתם אכן זכאים לקבל הטבות מס. מסמכים מקופות החולים שאתם חברים שם ועוד.

את המסמכים יש לצרף לטופס הבקשה ולהמתין שיתנו לכם את הכסף ישר לחשבון. חשוב לדעת שניתן להגיש בקשה להחזר מס עד 6 שנים. אז אם גיליתם להפתעתכם שמגיע לכם החזרים על כמה שנים, תצטרכו להגיש בקשות על כל שנה בנפרד כדי לקבל את ההחזר.

לסיכום וסיום, מס הכנסה במקרים רבים לא מחשב את שיעור המס בצורה נכונה ובמקרה של לידה מגיע לכם החזר.

אולי יעניין אותך גם: תיאום מס

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »