דמי כיס לילדים – האם זה כדאי ומתי?

דמי כיס לילדים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

רבות דובר וידובר בנוגע למתן דמי כיס לילדים והאם זה משהו שנכון לעשות, מאיזה גיל, כמה צריך לתת להם והאם הם צריכים לבצע משימה כלשהי כדי לזכות בכסף הזה או פשוט להקצות להם דמי כיס שבועיים? ובכן יש דעות רבות לכאן או לכאן אולם דבר אחד בטוח – האחראיות שלכם כהורים היא לחנך את הילדים שלכם ולהעניק להם כלים חשובים להתמודדות עם החיים בין אם הם ילדים, בני נוער או בגיל בוגר יותר לאחר השחרור מהצבא. כשהם יגדלו ויתחילו לקבל החלטות עצמאיות הם יעזרו בכלים שחינכתם אותם על פיהם ויוכלו לבצע החלטות פיננסיות מושכלות יותר וסבלניות יותר ואפילו להרוויח תכונות נוספות חשובות לחיים.

האם זה כדאי לתת לילדים דמי כיס?

אז כמובן שכדאי לתת לילדים דמי כיס. השאלה הגדולה היא כמה לתת דמי כיס לילדים מגיל קטן הילדים שלנו מתחילים לגלות כי כדי לקנות ממתקים במכולת, סנדוויץ' טעים בסנדוויצ'יה בבית הספר, לקנות את הצעצוע האהוב עליהם, חפיסת הקלפים שהם אוספים או כל דבר אחר – מצריך כסף. היכן משיגים את הכסף הזה אם אתם ילדים? מההורים כמובן. אז לעתים הילדים מבקשים יפה ואנו פשוט נמסים ורוצים להעניק להם ולעתים הם ישכבו על הרצפה ויצעקו עד שתתנו להם מה שהם רוצים. הסוד הוא מתן דמי כיס שבועיים, בתקציב נמוך בוודאי כשהילד קטן, וללמד את הילד עבור מה דמי הכיס הללו.

מתי ניתן להם דמי כיס?

כדאי לתת לילדים דמי כיס אחת לשבוע ולא אחת לחודש כיוון שהם עשויים לבזבז את הכסף במהירות ולשגע אתכם כל החודש. כמובן שאת הכסף אתם יכולים לתת להם בהנחה שהם עזרו לכם בעבודות הבית במהלך השבוע, הורידו את הכלב לצרכים, עזרו לכם עם הקניות, עם ניקיונות הבית ועוד.

השאלה הלוהטת: כמה לתת להם?

בגיל קטן הכסף ילך בדרך כלל על צעצועים או ממתקים ולכן 20-25 שקלים בשבוע זה די והותר. בגיל נוער, במידה והילדים אכן גדלו היטב על ערכי הכסף והשימוש בו ועוזרים בבית ואתם מחשיבים אותם כילדים טובים ומתחשבים בכם ובצרכים שלכם תוכלו להעניק להם לפי יכולתכם עם גבול מסוים כמובן.

מומחים בנושא ייעוץ כלכלי למשפחה מספרים כי חשוב שהילדים ידעו להעריך את הכסף הזה, להתחשב בצרכים שלכם ולעבוד עבור הכסף ושהוא אינו מגיע כי הם מפונקים או חושבים שמגיע להם.

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »