שיווק אורגני בפייסבוק – איך זה עובד?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

רוצים להפוך את הפייסבוק לערוץ חזק מבחינה עסקית, שיווקית או פרסומית? בדרך לשם כדאי לדעת יותר על פרסום בפייסבוק בדגש על שיווק אורגני בפייסבוק. נסביר איך זה עובד ומה זה בעצם אומר.

מה הרעיון של שיווק אורגני בפייסבוק?

הרעיון של שיווק אורגני בפייסבוק הוא למקסם את כמות האנשים שמגיעים לתוכן שלך, ברשת החברתית, מבלי לשלם לטובת הקידום. יש לא מעט דרכים לקדם תכנים ברשת החברתית בצורת ממומנת בתשלום, אבל פה המטרה היא לשווק בצורה יותר "רכה". מלבד זה שלא משלמים עבור הפרסום הזה, הגישה לתכנים נעשית בצורה יותר טבעית ואמינה מבחינתו של קהל היעד.

איך לשפר את השיווק?

שיווק בפייסבוק בגישה האורגנת, נועד לא רק לייצר כניסות ראשוניות לחשבון שלכם, אלא גם לשמור על טרפיק חזק לאורך זמן. יש לא מעט טכניקות, ונציג כמה מהן.

קודם כל, צריך שיהיה מה לשווק, כלומר צריך להעלות תכנים בצורה עקבית ורציפה. קחו בחשבון שעמוד פעיל מעלה בממוצע פוסט או שניים בכל יום.

הקפד/י על יצירת תוכן איכותי, שמעניין את הקהל שלך, שיוצר תגובה רגשית ומרגיש אנושי.

על מנת לבצע שיווק ותהליך קידום אורגני טוב, צריך להכיר היטב את האלגוריתם של פייסבוק. זהו בעצם ה"מנוע" מאחורי הקלעים שמסדיר את התכנים שמקודמים ומקבלים עדיפות. כך יוצרים נוכחות חזקה בפיד. בין היתר, מעריכים כי האלגוריתם הזה בודק את התגובות של המבקרים בדף לפוסטים, בודק את הרלוונטיות והערך.

בנוסף, שיווק אורגני צריך להיעזר לא רק בפוסטים כתובים אלא גם בתכני ווידאו ותמונות. נמצא כי כיום הגולשים לא רוצים תכנים "מהונדסים" מדי ורוצים לראות אותנטיות ולאו דווקא עיצוב או עריכה הכי מקצועיים שיש. צור קהילה, תגמל את המגיבים והראה לכם שאתה מעריך אותם.