אומגה 3 בהיריון: למה זה כל כך חשוב?

יתרונות תוספי תזונה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מי שמתעניין בבריאות הגוף ובתזונה נכונה ודאי שמע כבר על הסגולות הרבות של חומצת השומן אומגה 3. מדובר ברכיב שנמצא בעיקר בדגים ובמינים מסוימים של קטניות ומסייע להתפתחות תקינה של הגוף ובעיקר לפעילות קוגניטיבית תקינה וטובה. אומגה 3 מומלצת כמעט לכל אדם, אך בשנים האחרונות מתפרסמים יותר ויותר מחקרים המצביעים על החשיבות הגדולה של צריכת אומגה 3 במהלך ההיריון. אם את בהיריון כרגע או חושבת להיכנס להיריון בקרוב, הנה כמה סיבות מדוע כדאי לך להתחיל לצרוך אומגה 3 על בסיס קבוע.

התפתחות העובר

באופן כללי חשוב להבין כי בריאות האם והתזונה שלה בפרט במהלך ההיריון, הם קריטיות ביותר להתפתחות התקינה של העובר. רופאים ממליצים על צריכת מזון מאוזנת ואפילו רושמים לנשים בהיריון תוספים עם רכיבים וחומרים ספציפיים במטרתם להבטיח את ההתפתחות התקינה של העובר. מחקרים רבים מראים כי אומגה 3 חיונית במיוחד להתפתחות של העובר בכל שלבי היריון ובמיוחד בשליש השני והשלישי, בהם המוח מתפתח בצורה מהירה. מי שלא צורכת מספיק אומגה 3 ממקורות טבעיים בהחלט תוכל להיעזר בתוספי תזונה המכילים את חומצת השומן וניתן לראות סקירת מוצרי אומגה 3 באתר ויטה פלוס ולחפש תוספים ספציפיים שמתאימים לנשים בהיריון.

התפתחות מוחית

מה הסוד של אומגה 3? ובכן, מדובר בחומצת שומן שפשוט עוזרת בתפקוד המוח, התפתחות הראייה ומניעת בעיות קוגניטיביות. כשמדברים על התפתחות עוברים מובן שזהו עניין בעל חשיבות גבוהה במיוחד ולכן אומגה 3 הוא רכיב מומלץ ביותר.

הנקה וחודשי ההתפתחות הראשונים

חשוב שתזכרי כי גם לאחר ההיריון עלייך לדאוג לתזונה נכונה לתינוק שלך וחלק מהותי מזה הוא ההנקה. חשוב שתזיני את עצמך ברכיבים חיוניים וטובים ואומגה 3 זה בהחלט רכיב כזה. על כן, ארגוני בריאות שונים בעולם ממליצים לנשים מניקות על כמות מסוימת של אומגה 3 בתזונה ואפילו על שילוב אומגה 3 במזון מוצק אותו מתחילים תינוקות לאכול מגיל כמה חודשים. מומלץ ליטול את התוסף בליווי ובייעוץ של איש מקצוע.

בשורה התחתונה, מדובר ברכיב חשוב ומומלץ בהחלט להתייעץ עם רופא הנשים שמטפל בך ולבדוק אם יש צורך בנטילת תוספים.

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »