לא על כל סיבה צריך לרוץ ולהתגרש

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

על פי הדיווחים הפורמליים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה, כי בפתיחת שנת 2006 קיימים יותר משלושה עשר במדינת ישראל מצבים של פתיחת תיקי גירושין כל שנה. במאמר זה נציג את המקרים בהם לא מומלץ לכם להיחפז ולנקוט בהליך של גירושין.

היווצרות של סטיגמות –

נקיטה בהליך של גירושין עשויה לתייג אתכם בכל מיני סטיגמות למיניהן. הסטיגמות הללו עשויות לעמוד לכם כאבן נגף בעודכם תרים אחר פרק ב' במהלך החיים שלכם. ההיבט הזה אומנם שונה ממגזר אל מגזר בתוך החברה הישראלית והוא אינו מתייחס לכל מיני מגזרים ספציפיים בכל, אבל הוא מאוד אקטואלי עבור מגזרים נוספים בפרט.

עמעום השלהבת באופן זמני או משבר ניכר ביותר – לא בכל מצב של משבר ניכר ביותר בשלבים של חיי הנישואין שלהם עשוי להוות את הגורם אשר בעטיו הנכם צריכים להיחפז ולנקוט בהליך של גירושין. במהלך חיי הנישואין קורים כל מיני מצבים של ירידות או של עליות. יש משמעות לכך כי עליכם לבדוק היטב  האם מדובר בעמעום של השלהבת בינכם באופן זמני בשל סיבה חיצונית כל שהיא, כמו לדוגמה – בנליות במהלך החיים המשותפים שלכם, סטרס בתוך מקום העבודה שלכם, היקוות של ייאוש רב, או לחלופין במצב של משבר ניכר ביותר אשר לא אפשרי לאחות את השברים שלו. במידה ואחד מן המקרים האלו אירעו לכם במהלך התקופה האחרונה של חיי הנישואין המשותפים שלכם, כי אז אנו לא ממליצים לכת לגשת אל עורך דין לדיני משפחה ולנקוט בצעד של פתיחה של תיק גירושין, אלא כדאי לכם מאוד ראשית כל לגשת אל תהליך של ייעוץ זוגי מטעם מטפל אשר מתמחה בתחום בו הנכם שרויים כעת או לחלופין אל גישור משפחתי. על ידי נקיטה בדרכים הללו אתם עשויים להיות מאוד מופתעים עד כמה תישארו לדבוק האחד בשניה ולהמשיך לקיים בינכם את ברית הנישואין.

להישאר יחדיו עבור הילדים המשותפים שלכם – על פי כל מיני מחקרים נמצא, כי תרחיש של גירושין עשוי להסב נזק בהיבט של התפתחות מיטבית של ילדים. במידה וחיי הנישואין שלכם טרם עלו על שרטון בצורה קיצונית, אשר בו הנכם מתעבים זה את זו, מומלץ לכם לנקוט במצב של הפסקת אש עבור הילדים המשותפים שלכם, עד אשר הם יגיעו לגיל של בגרות ולכן כדאי לברר על עניין משמורות משותפות לשני ההורים – קראו כאן מידע נוסף על כך. חרף מה שצוין כאן, לפעמים כאשר ממשיכים להישאר בקשר של נישואין עשוי להסב נזק יותר רב לילדים שלכם, כמו לדוגמה – במצב אשר בו הנכם נקלעים לידי עימותים קשים ומרבים להתווכח בינכם.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »