טיפול טבעי באוטיזם

אוטיזם

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

התחום של טיפול טבעי, כפי שאנחנו יודעים, הפך להיות אחד מסוגי הטיפול הפופולאריים ביותר כיום בשורה ארוכה של מקרים ותופעות בריאותיות שונות. לצד טיפולים רפואיים קונבנציונאליים, כאלה שאנחנו מכירים בדמות טיפול בכדורים ומכשירים שונים, הרי שאנחנו יכולים למצוא שיטות טיפול טבעי אשר אמור להוות תחליף לטיפול רגיל.

עם השנים, התפתחו גם שיטות טיפול טבעי באוטיזם. לא מעט הורים אשר יש להם ילדים עם אוטיזם ברמות שונות, ילדים שנמצאים על הספקטרום, מעדיפים לוותר על הטיפול הרגיל, חלקו היה מוכר כבר עשרות שנים, ומעדיפים לפנות למערכי טיפול טבעיים, כאלה אשר נערכים על ידי מטפלים במרכזים שונים.

הטיפול הטבעי כולל, בין היתר, טיפול באמצעות התבוננות בילד, היכרות עם העולם בו הוא חי ובתוכו הוא נמצא, ניסיון להוביל אותו בצורה טבעית, רגילה, אל מקום בטוח ונוח, מקום בו הוא יוכל ללמוד דברים מסוימים וליישם אותם בדרכו. מדובר על טיפול שדורש הרבה מאוד ניסיון מצד אחד אך מצד שני, הוא דורש הרבה מאוד התבוננות בילד, סבלנות וגמישות מחשבתית, זאת על מנת להתאים את עצמנו לילד ולצרכים שלו.

צריך לומר, טיפול טבעי באוטיזם כולל גם, בין היתר, שימוש במרכיבי תזונה מסוימים, הוא כולל בין היתר שימוש בטיפול הומאופתי, הרבה פעמים הוא כולל תרגילים פיזיולוגיים שונים שמבצעים עם הילד בתנאים מסוימים, הכל כמובן על פי היכולות שלו וכן על פי המצב בו הוא נמצא. לעיתים יהיה ניתן לבצע את כל זה בצורה פשוטה וייתכן שבפגישה הבאה, זה ידרוש טיפול אחר, בגלל שהוא לא יהיה במצב שיאפשר להמשיך מהמקום בו הפסקנו.

בכל מקרה, כל הטיפולים מתבצעים לא רק על ידי מטפלים מנוסים אלא גם בנוכחות ההורים ותוך שיתוף פעולה מלא איתם. צריך לומר שבמקרים רבים, יש להמשיך עם הטיפול גם בבית על מנת שהילד יתרגל אליו. כך הוא רוכש לעצמו כלים מסוימים, רוטינות אשר הוא מבצע באופן קבוע, ואז הרבה יותר פשוט לבצע את הטיפול בצורה שוטפת.

טיפול טבעי יכול להוביל לתוצאות איכותיות ולעזור לילד בתהליך ההתפתחות שלו.