מהו אבחון מורפולוגי

אבחון מורפולוגי

שיתוף פוסט:

זוגות רבים נתקלים בבעיות פוריות כאשר מנסים להיכנס להיריון, במקרים מסוימים מקור הבעיה הוא איכות הזרע של הגבר. מה עושים? מה בודקים? ומהו אבחון מורפולוגי?

בדיקת איכות הזרע

בחלק מתהליך בירור קשיי כניסה להיריון יתבקש הגבר לבצע בדיקת זרע מורפולוגיה במעבדת גבריאל . הבדיקה פשוטה ביותר ומתבצעת על דגימת זרע אותה מביא הגבר למעבדה. בבדיקה נבדקים מספר משתנים כמו כמות תאי הזרע בדגימה, מהירות התנועה של הזירעונים והמבנה המורפולוגי של הזירעונים. בבדיקה גם נבדקים נתונים נוספים כמו נוזל הזרע והאם יש עדויות לזיהומים או דלקות העלולים לפגוע באיכות הזירעונים ולמנוע מהם הפריה להיריון.

אבחון מורפולוגי

כדי להבין את איכות של תא זרע יש לבדוק את צורתו והמבנה שלו. תא הזרע בנוי מראש וזנב וכל פגיעה או שינוי במבנה עלול לגרום לחוסר יכולת להפריה. בעזרת אבחון מורפולוגי במעבדת גבריאל מתבצעת בדיקה על זירעונים אשר הוכיחו את איכות תנועתם ומהירות ועכשיו נבדקת בהגדלה עצומה איכות המבנה שלהם.

ראש תא הזרע מכיל בתוכו את הדנ"א וזנב תא הזרע אחראי על תנועתו של הזירעון. פגיעה כלשהי באחד מחלקי תא הזרע יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על יכולתו להפרות את הביצית. הבדיקה בהגדלה מאפשרת לצפות בתאי הזרע ולאתר בהם שברים, שריטות, בליטות ומאפשרת לבודד שוב את תאי הזרע האיכותיים ביותר לצורך תהליך ההפריה.  

ההפריה

לאחר האבחון המורפולוגי ובידוד תאי הזרע האיכותיים ביותר יתאפשר ביצוע של הזרעה ברחם האישה או הפריה חוץ גופית שתוחזר לגוף האישה להמשך היריון. תהליך של אבחון מורפולוגי מומלץ בכל מקרה של בעיות פוריות או הפלות חוזרות ונשנות. זהו תהליך פשוט, לא פולשני, אינו כואב ונותן תמונה מדויקת על מצב תאי הזרע אצל הגבר.

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »