מהו אבחון מורפולוגי

אבחון מורפולוגי

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

זוגות רבים נתקלים בבעיות פוריות כאשר מנסים להיכנס להיריון, במקרים מסוימים מקור הבעיה הוא איכות הזרע של הגבר. מה עושים? מה בודקים? ומהו אבחון מורפולוגי?

בדיקת איכות הזרע

בחלק מתהליך בירור קשיי כניסה להיריון יתבקש הגבר לבצע בדיקת זרע מורפולוגיה במעבדת גבריאל . הבדיקה פשוטה ביותר ומתבצעת על דגימת זרע אותה מביא הגבר למעבדה. בבדיקה נבדקים מספר משתנים כמו כמות תאי הזרע בדגימה, מהירות התנועה של הזירעונים והמבנה המורפולוגי של הזירעונים. בבדיקה גם נבדקים נתונים נוספים כמו נוזל הזרע והאם יש עדויות לזיהומים או דלקות העלולים לפגוע באיכות הזירעונים ולמנוע מהם הפריה להיריון.

אבחון מורפולוגי

כדי להבין את איכות של תא זרע יש לבדוק את צורתו והמבנה שלו. תא הזרע בנוי מראש וזנב וכל פגיעה או שינוי במבנה עלול לגרום לחוסר יכולת להפריה. בעזרת אבחון מורפולוגי במעבדת גבריאל מתבצעת בדיקה על זירעונים אשר הוכיחו את איכות תנועתם ומהירות ועכשיו נבדקת בהגדלה עצומה איכות המבנה שלהם.

ראש תא הזרע מכיל בתוכו את הדנ"א וזנב תא הזרע אחראי על תנועתו של הזירעון. פגיעה כלשהי באחד מחלקי תא הזרע יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על יכולתו להפרות את הביצית. הבדיקה בהגדלה מאפשרת לצפות בתאי הזרע ולאתר בהם שברים, שריטות, בליטות ומאפשרת לבודד שוב את תאי הזרע האיכותיים ביותר לצורך תהליך ההפריה.  

ההפריה

לאחר האבחון המורפולוגי ובידוד תאי הזרע האיכותיים ביותר יתאפשר ביצוע של הזרעה ברחם האישה או הפריה חוץ גופית שתוחזר לגוף האישה להמשך היריון. תהליך של אבחון מורפולוגי מומלץ בכל מקרה של בעיות פוריות או הפלות חוזרות ונשנות. זהו תהליך פשוט, לא פולשני, אינו כואב ונותן תמונה מדויקת על מצב תאי הזרע אצל הגבר.

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »