למה יש לך בחילות בוקר בהריון

בחילות בוקר בהריון

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

בחילות בוקר בהריון, תענוג. יודעת מה אפילו יותר נחמד? שזה קורה לא רק בבוקר. לשמחתנו ולצערנו הריון הוא עסקת חבילה, הכוללת בתוכה יצירה מופלאה של חיים, שינויים מדהימים של הגוף הנשי, התרחבות הלב ועוד הרבה מאוד קסם! לצערנו, ההיריון מגיע גם עם שינויים הורמונליים, תחושת כבדות והכי משמעותי- בחילות בוקר.

אז מה הם הגורמים לבחילות בוקר בהריון?

הגורמים לבחילות בוקר והקאות בהריון


כולנו יודעות כי ל 70% עד 80% מהנשים ההריוניות יהיו בחילות בוקר בהריון , אך לא כולנו יודעות למה ואיך זה מגיע. הגורמים לבחילות והקרות בקרב נשים בהריון לא לגמרי ברור, אך ישנן כמה השערות מבוססות יחסית לתופעה.

  • השליה – ההשערה הרווחת ביותר היא שהגורם לבחילות והקאות בהריון נמצא בשליה. לכן בהיריון עם תאומים, הבחילות יהיו חמורות וקשות יותר. או בקרב נשים שהשליה שלהן גדולה במיוחד.

  • גנטיקה – גם כאן השפעת הגנטיקה משחקת תפקיד. אם לאימך היו בחילות והקאות בזמן ההיריון או שסבלת מתופעות אלו בהריונות קודמים שלך עצמך.

  • תפקוד מערכת העיכול – בזמן ההיריון רמת ההורמונים בגופך גבוהה ודבר זה עלול לגרום להאטה של תהליכי העיכול.

  • הליקובקטר פילורי – בזמן ההיריון, הזיהום במעי הנגרם על ידי חיידק ההליקובקטר פילורי יכול להחמיר ולבוא ליידי ביטוי בבחילות. אך זהו מקרה לא מאוד נפוץ בקרב נשים הרות.

כמובן ששום מקרה אינו חד משמעי לחלוטין ותמיד בדיקות והתייעצות עם רופאת הנשים שלך תהיה האופציה המועדפת ביותר.

איך מתמודדים?


ישנן לא מעט דרכים להתמודד עם בחילות/ הקאות בהריון. זכרי, ככל שתדעי יותר כך יתרחבו דרכי ההתמודדות שלך עם התופעה. ההמלצה הכי קריטית עבורך תהיה כמובן לנוח, להירגע ולקדש את הנינוחות של כל חלקי גופף וכמובן מחשבותייך.

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »