הצעד הראשון בבחינת רשלנות רפואית בהריון – עכשיו אפשר לזהות

רשלנות רפואית בהריון

שיתוף פוסט:

רשלנות רפואית היא תמיד עניין רציני וקשה, הדבר נכון בוודאי כשמדובר על רשלנות רפואית בזמן הריון. אז זה משפיע על האישה וכן על העובר. היום אנחנו יודעים לזהות רשלנות כזו בעזרת כלים שונים.

מה המשמעות של רשלנות רפואית בהריון?

הרבה פעמים כאשר אנחנו שומעים על קיומה של רשלנות רפואית בהריון, ההנחה שלנו שמדובר על דברים פשוטים, דברים כמו למשל שהרופא החסיר בדיקה מסוימת או לא היה ער לכאב שהאישה חשה, דברים שלכאורה הם סטנדרטיים.

אך מקרים של רשלנות רפואית בהריון יכולים להיות מאוד משמעותיים, הם יכולים להיות בעלי השפעה רחבה, באופן כזה שגם האישה וגם העובר יושפעו מכך. זה יכול לבוא לידי ביטוי בבדיקות שלא מתבצעות, בדיקות שמתבצעות בצורה רשלנית, חוסר התייחסות לתוצאות הבדיקות, חוסר מענה לצרכים של האישה בזמן ההיריון, שימוש בחומרים לא נכונים, טיפול לא מדויק ולא מתאים, חוסר התייחסות להיסטוריה הרפואית של האישה ועוד.

כיצד ניתן לזהות רשלנות רפואית בהריון?

באופן עקרוני ניתן לזהות רשלנות רפואית על פי שני מדדים עיקריים. המדד הראשון הוא עצם זה שנגרם נזק לאישה או לעובר. במקרה כזה פשוט חוזרים אחורה, בוחנים את הטיפול שהיא קיבלה, מה בדיוק נעשה על ידי הרופאים והצוות הרפואי ואז מחליטים האם הכל נעשה על פי הספר או שמא הייתה כאן רשלנות רפואית.

צריך לציין, הרבה פעמים יהיה ניתן לזהות רשלנות רפואית בהריון רק אחרי שהעובר יוצא לאוויר העולם. אם הוא נולד עם פגם מסוים, אז בוחנים מדוע לא זיהו את הפגם בזמן ההיריון, במידה והיה אפשר לזהות, ואז בוחנים מה הטיפול שהאישה קיבלה. אם במקרה מדובר בטיפול לא נכון ולא מתאים, הרי ברור לכל שהייתה כאן רשלנות מצד הרופאים והצוות שטיפל בה.

המדד השני הוא אם האישה מודעת לכך שאכן תהליך הטיפול בה לא בוצע כפי שהוא אמור להיות, זה יכול להיות אם היא חשה חוסר התייחסות, אם היא חשה כאב, חוסר יכולת לבצע פעולות שונות ועוד.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »