כינים וחול בגן

כינים וחול בגן

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ילדים אוהבים במיוחד לבלות בארגז החול יחד עם כל חבריהם מהגן. בארגז החול הם יכולים לשחק באינספור משחקים, ליצור דברים דמיוניים ובעיקר ליהנות מהמגע הנעים והרך של החול בגוף. לילדים מדובר בכיף לא נורמלי, אך להורים זה דבר בלתי נסבל ברוב הפעמים.

החול נכנס לנעליים ולגרביים של הילדים, וגם נדבק בשיער ומלכלך אותו מאוד. ישנה מחשבה כי החול גורם לכינים בראש אצל הילדים, אך מדובר במיתוס מכיוון שכיני ראש מגיעות לראשי הילדים באמצעות מגע ישיר של ראש בראש. כך שאם ילדכם חזר מהגן עם ראש מגרד וכמה כינים בראש שהחליטו לארח לו חברה – הסיבה לכך לא נובעת ממשחק בארגז החול, אלא מילדים אחרים בגן איתם הוא היה במגע.

כיצד מאבחנים כינים בראש

ניתן לאבחן האם לילד יש כינים באמצעות התבוננות בהתנהגותו. אם הילד חוזר מהגן ומגרד בראשו בתדירות גבוהה ובאי נוחות, מומלץ מיד לפסק את שערו ולחפש כינים או ביצי כינים שנמצאות על שערו. הדרך הטובה ביותר לאבחן כינים היא באמצעות הנחת מגבת על כתפי הילד, והעברת מסרק צפוף בין שערות הראש.

המסרק הצפוף ילכוד את הכינים או ביצי הכינים בין המרווחים שלו, וכך ניתן יהיה לגלות האם מדובר בכינים או סיבה אחרת לגירוד בראש. ברגע שמזהים כינה אחת או אפילו ביצת כינים, יש להסיק מכך כי הילד נדבק וכינים ומומלץ לטפל בקרקפתו בהקדם האפשרי בכדי למנוע הדבקה של כל בני המשפחה.

> קראו איך ניתן להיפטר מכינים בבטחה

כיצד ניתן למנוע הדבקה של כינים בגן

כאמור, כיני הראש מועברות מילד אחד לשני באמצעות מגע ישיר של ראש בראש. כידוע, ילדים משחקים המון אחד עם השני והקירבה הזו יוצרת בסיס אופטימלי למעבר של כינים מראש לראש. לכן הטיפול הטוב ביותר נגד כינים בראש הוא להסיר אותן מראש הילד באופן מיידי באמצעות תכשיר המיועד לטיפול טבעי בכינים, ולהודיע לגננת ולהורים האחרים בגן כי גיליתם כינים בראשו של ילדכם – מכיוון שאם לילדכם יש כינים בראש, הסיכויים הם כי גם לשאר ילדי הגן יש כינים, וכדי למגר אותן יש לטפל בהקדם בכל ראשי הילדים בגן.