האם יש הבדל בין גמילת בנים לבנות? ד"ר קובי שגיא משתף בתשובה

גמילת בנים מול בנות

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

גמילה של בנים וגמילה של בנות זו לא אותה גמילה. יש הבדל ביניהם וחשוב להיות מודעים לדבר. אך האמת היא שמלכתחילה אין ממש הבדל גדול מבחינת הלמידה וההרגלים מסביר לנו ד"ר קובי שגיא. אך בכל זאת אצל בנות על פי רוב התהליך הוא מעט קל יותר וכאן למעשה נעוץ ההבדל המהותי. מצד שני יש בנות שהן עצלות ללכת לשירותים. הן יותר מיושבות, הן מרוכזות בעניינים שלהן והן לא קופצניות כמו הבנים. אצלן נוכל לגלות יותר פספוסים גם אחר שהן כבר נגמלו למעשה והן כבר כן מבינות היטב את העניין ומה זה דורש מהן.

ד"ר קובי שגיא וגם ד"ר טל שגיא ממליצים בכל פה – גמילה יום ולילה

כל הנושא של גמילה גם בלילה הוא נושא שנוי במחלוקת מסביר ד"ר קובי שגיא. אז לכתחילה ברור שכל אחד מעוניין ומעדיף כי הילד שלו ייגמל בו זמנית גם מהרטבת לילה. אך יש כאלה אשר טוענים כי כאשר הילד ישן אין צורך להעמיס עליו את העול הזה של השירותים. מספיק שבשעות היום הוא נמצא תחת לחץ ומשטר וכל הפחות יש לאפשר לו את שנת הלילה הרגועה ללא מתח מיותר. במיוחד כאשר מדובר בילד קטן שהוא עדיין תינוק ממש.

אך מנגד יש הטוענים כי מדובר בסך הכול בתקופה קצרה אשר בה הילד אמור להתרגל ולהיכנס לתלם. אם הגוף שלו ילמד את ההתניה ואת יכולת האיפוק עד שהוא הולך לשירותים, הרי שהדבר לא אמור להוות כל בעיה והא ייהנה מלילה יבש כאשר השינה שלו כלל לא תופרע בעקבות זה.

נעזרים בטכניקה של ד"ר שגיא

יש ילדים שבכל זאת מתקשים להיגמל מהרטבת לילה והדבר מצוי יותר בקרב בנים. הבנים עוברים לא פעם תקופה ארוכה וקשה של פספוסים והרטבות לילה כשאר כל הניסיונות וכל הטכניקות לא ממש מצליחות להועיל.

הפתרון הטוב ביותר הוא השיטה של ד"ר קובי שגיא היוצר את ההתניה המתבקשת מבחינת המנגנון הפיזיולוגי והילד פשוט לומד להתאפק עד שהוא מגיע אל השירותים.

אין ספק כי כדאי להשקיע בדבר כמה שיותר מוקדם ולהתחיל ליהנות מלילות יבשים הן בקרב הבנים והן בקרב הבנות.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »