אלו בדיקות ומעקבים חשוב לבצע במהלך ההריון?

רשלנות רפואית בהריון

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

בשעה טובה, עמדת לצד בן או בת הזוג עם בדיקת הריון עם שני פסים כחולים שאישרה את מה שחשדת בו ושכנראה קיווית וציפית לו – את בהריון! אז כן, זה ממש בסדר לקחת כמה ימים להתרגש ולהתחיל לדמיין את הבאות, אך חשוב מאד לגשת כבר לבדיקת דם שתאשש את ההיריון ומיד לאחריה לביקור אצל רופא הנשים בין שבוע שביעי לתשיעי לבדיקת התפתחות ראשונית. מכאן, יש סדרה של בדיקות שחשוב לבצע (חלק הן אופציונליות). הנה הבדיקות שבהחלט לא כדאי לפספס במהלך ההיריון.

בדיקת דופק

בשלב הראשון יש לבדוק התפתחות תקינה של העובר עם הופעת דופק החל משבוע שישי בדרך כלל. עם זאת ישנם מקרים שהדופק מופיע רק בשבוע שמיני ואפילו תשיעי לכן לא ניתן לקבוע לפני כן אם מדובר בהריון תקין או שיש לסיים אותו בהקדם. מקרה של רשלנות רפואית בהריון נפוץ יחסית הוא כאשר רופא מפנה אישה להפלה כשלא מופיע דופק בשבועות מוקדמים ולא ממתין כדי לראות אם מדובר בחישוב לא נכון של גיל ההיריון.

שקיפות עורפית

הבדיקה הזו מנבאת באמצעות סטטיסטיקה את הסיכוי שהילוד ילקה בתסמונת דאון או במומים נוספים. היא נעשית דרך מדידה של נוזל הנמצא בעורף העובר שניתן לראות באולטרסאונד בין שבוע 11 ל-14. ערכים מסוימים נחשבים לתקינים וערכים אחרים מצביעים על סיכוי לתסמונת דאון או מומים אחרים. חשוב להבין שאי אפשר לדעת בוודאות אך הבדיקה חוזה את הסיכויים ולאחריה ימליץ הרופא על צעדי המשך.

סקירה מוקדמת ומאוחרת

בסקירות, עובר הרופא באמצעות האולטרסאונד על צ'ק ליסט ובודק את התפתחות האיברים והאם הם מתפתחים כשורה בהתאם לגיל ההריון. לפי תוצאות הבדיקות הללו מנחה הרופא האם יש לגשת לביצוע בדיקות פרטניות נוספות.

בדיקות נוספות

סל הבדיקות בהריון הוא רחב מאד ולצד בדיקות חשובות נוספות כמו בדיקות דם פשוטות והעמסת סוכר, יש עוד הרבה בדיקות גדולות ופולשניות כמו דיקור מי שפיר למשל. אין צורך להיכנס ללחץ וללכת על כל הקופה, אלא להתייעץ עם הרופא המטפל ולבחור בבדיקות הנחוצות בהתאם למהלך ההתפתחות של ההיריון.

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »