רשלנות רפואית בלידה – איך ניתן למנוע אותה?

רשלנות רפואית בלידה

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

בעשורים האחרונים, לידה הפכה להליך רפואי מורכב, במהלכו ניתן להציל חיים, אך גם ייתכן מצב של פגיעה, מחהל ואפילו מוות, בין אם מדובר על מקרה בלתי נמנע ובין אם מדובר על פגיעה בגין רשלנות רפואית.

עורכי דין מתמחים בדיני רשלנות רפואית מסייעים לנפגעי רשלנות רפואית בלידה ובכלל, לקבל את הזכויות המגיעות להן, בראשן פיצויים שמיועדים לסייע להם בהתמודדות עם הנזק.

איך מונעים רשלנות רפואית בלידה?

לידה, כמו הליכים רפואיים רבים אחרים, מאופיינת בהתנהלות בלתי צפויה לעתים קרובות, שפע של דברים שיכולים להשתבש, לצד עומס ולו"ז צפוף של הצוותים הרפואיים.

יחד עם זאת, קיים סטנדרט מקובל בישראל, שבו צריכים צוותי הרפואה לעמוד, כדי לשמור על חיי המטופלים ולהבטיח בכל דרך אפשרית, כי המטופלים שלהם יקבלו טיפול נאות ואיכותי.

משום כך, כדי למנוע מקרים של פגיעה באם ובעובר, הצוות הרפואי צריך לעמוד בדרישות מחמירות, כמו למשל:

  • שמירה על היגיינה בחדר לידה, של הציוד, הריהוט וכל דבר אחר
  • שמירה על תקינות הציוד על ידי תחזוקה שוטפת
  • שמירה על ערנות ורמה גבוהה של קשב כדי להבחין בכל סימן שעשוי להעיד על בעיה רפואית אצל העובר ואצל האם.
  • יש להבטיח שהורים לעתידם מבינים את ההליכים הרפואיים הניתנים להם, את הצורך בהם וכן השלכות אחרות אפשריות של הליכים אלה.

אם אחד מהתנאים הנ"ל לא מתקיים כסדרו וכתוצאה – התינוק, או האם, נפגעים, הם עשויים להיות זכאים לפיצוי הולם, על ידי הגורם האחראי, כדי שיוכלו לשקם את הנזק שנגרם להם.

לסיכום, רשלנות רפואית בלידה היא מצב שניתן למנוע. אם אתם חושבים שחוויתם מצב דומה, פנו לעו"ד נזיקין עוד היום לבדיקת הסיכוי שלכם לתבוע פיצויים.

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »