איך מפתחים תקשורת בין אישית?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

תקשורת בין אישית היא הדרך בה שני אנשים או יותר מביעים רגשות, מחשבות ורצונות זה כלפי זה. תקשורת מהסוג הבין אישי כוללת תקשורת מילולית, שפת גוף, טון הקול והבעות הפנים. כישורים בין אישיים ידועים גם כ'כישורים רכים', כישורים חברתיים השייכים לאינטליגנציה הרגשית. ישנם גורמים רבים הנכנסים תחת הקטגוריה של תקשורת בין אישית אשר לכל אחד מהם השפעה על התקשורת. 

האלמנטים העיקריים בתקשורת בין אישית כוללים:

מודעות עצמית

להיות מודעים לרגשות שלכם ולצורה בה אתם מתקשרים, כמו גם התקשורת הלא מילולית שלכם יכולה להועיל משמעותית לכישורי התקשורת הבין אישית שלכם. ככל שתהיו מודעים לעצמכם, תוכלו להגיב ולהקשיב לאחרים. 

מודעות סביבתית

ממש כפי שאתם מודעים לעצמכם, עליכם להיות מודעים לסביבה שלכם, לכבד אותה ולהבין אותה. כשאתם מתאמנים על תקשורת בין אישית, תיפגשו באנשים עם דעות ומחשבות שונים משלכם. אנשים אלו זכאים לחשוב כפי שהם רוצים ועליכם לכבד זאת. 

הקשיבו 

בדומה לתואר או מקצוע, הקשבה היא מיומנות שיש לפתח וללטש. על ידי האזנה להבנה ולא הקשבה לתגובה אתם מוכיחים לאדם המשוחח עמכם כי דבריו חשובים לכם ולא רק בשביל להביע את דעתכם בחזרה. 

הימנעו מלקטוע או לייצג

כחלק מאימוני תקשורת בין אישית יהיה עליכם לעבוד על פעולה שלרוב לא שמים לב אליה. קטיעת אדם בזמן דיבור או דיבור בשמו. פעולות אלו הן פעולות שבדרך כלל נעשות בתום לב אך חשוב לשים לב אליהם. אפשרו לבן אדם שמדבר איתכם לסיים את דבריו ורק לאחר מכן אמרו את שיש לכם להגיד. למידע על קבוצות לתקשורת בין אישית

לסיכום,תקשורת בין אישית היא מיומנות שניתן לעבוד עליה וליישם אותה. ככל שתתאמנו עליה יותר כך יהיה לכם קל יותר לתקשר עם האנשים מסביבכם, להבין אותם יותר טוב והם אתכם. למידע נוסף היכנסו לאתר עמותת רקפת