איך יוצאים מדכאון

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

דיכאון נוצר עקב טראומות קשות מהעבר וההווה. הוא נוצר גם עקב משברים שונים כמו למשל : מצב כלכלי קשה, מערכות יחסים הרוסות במשפחה, פטירת חבר קרוב או בן משפחה יקר ועוד. התסמינים למצב הם רגשיים וגופניים ומתבטאים בעצבות, דכדוך, אי שקט, תסכול, עייפות וחוסר אנרגיה, חוסר הנאה מהחיים, הפרעות שינה, חוסר תיאבון, רגזנות מוגזמת, ירידה במצב הרוח, מחשבות על מוות, תחושת חוסר ערך או אשמה ללא סיבה מובנת ועוד.  כאשר הוא מלווה בחרדות – הבעיות מתגברות.

מהלך הטיפול

ראשית, עורכים אבחון מקצועי וקפדני שנועד להצביע על הבעיות הקיימות על פיהן מתאימים את הטיפול הספציפי לו הוא זקוק. ניתן למצוא שני סוגי דיכאון: קל וכבד או בשמותיו האחרים: מז'ורי וקליני. דיכאון קל מגיע בעוצמות נמוכות ויכול להימשך זמן ארוך. דיכאון כבד מאופיין בהתפרצויות חזקות המגיעות גם בגיל ההתבגרות. הטיפול נעשה בשלבים. כאשר הצורך המיידי הוא להפחית את הדיכאון, ובהמשך, לטפל בסיבות המצויות מתחת לפני השטח שגרמו להיווצרותו כמו למשל, התקפי חרדה.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

טיפול CBT בשלב הקרוי פסיכו הדרכה ובמהלכו מסבירים למטופל את מהות הדיכאון והגורמים הקוגניטיביים המשמרים אותו. כאן יוגדרו מטרות משותפות ומשימות לביצוע. השלב השני הינו הפעלה התנהגותית ועושים זאת על ידי קביעת מטרות בתחומי תעסוקה, פנאי, בריאות, משפחה וחברה. השלב השלישי מאופיין ביצירת שינויים קוגניטיביים במחשבות. כך, על ידי זיהוי מחשבות אוטומטיות, דפוסי חשיבה ועוד שגרמו להחמרה  מהעבר. המטרה היא מציאת דרכי  מחשבה חלופיים ומאוזנים יותר. השלב הבא הינו יישום ושכלול כל מה שנלמד בכל תחומי החיים, ובנוסף, זיהוי מצבים שעלולים להיות בעייתיים בעתיד ותכנון דרכי התמודדות מולם. הצלחת טיפול תשדרג את איכות החיים ומומלץ לקבלו אצל מומחים לנושא.

צרו קשר עוד היום לקבלת מידע נוסף על טיפול רגשי לדתיים.

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »