צרבת בהריון – מה האופציות שלך

צרבת בהריון

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אם את בהריון, בוודאי שמעת לא פעם את המשפט "הריון זאת לא מחלה", וזה נכון, לא מדובר במחלה, אלא בתהליך טבעי שיש לעבור כדי להביא חיים לעולם. עם זאת, גם תהליכים כאלה ובעיקר הריון מתקדם – גורמים ללא מעט כאבים או בעיות פיזיות, כמו גם לתופעות מעיקות כגון: צרבת, נפיחות ברגליים, טחורים ובעצם – מה לא?

אז מה עושים כאשר יש צרבת?

לפני הכול, חשוב להבין מהי צרבת הריון ומדוע היא מתרחשת. צרבת היא גירוי של הוושט שקורה בשל חומצות שמגיעות מן הקיבה (קראי גם על דלקת בוושט). בבטן נמצאים שרירים המונעים ממיצים חומצתיים אשר לעיתים עולים לוושט וצורבים את הגרון. התחושה כמובן אינה נעימה בכלל. במקרים ואת מרגישה צריבה באזור החזה, ייתכן שיש לך צרבת הריון.

אז מה עושים?

אם את הרה, ייתכנו התקפות צרבת תכופות מבעבר. זאת בעקבות עודף משקל, ייצור מוגבר של הורמונים, ועבודה חלשה יותר של השרירים בגוף. התחושה הלא נעימה שתרגישי תהיה בעיקר לאחר ארוחה, בעוד שצרבות נוטות להופיע גם בלילה.

על מנת למנוע את הבעיה, רצוי בתחילה להימנע מצריכת מאכלים שעלולים לגרום לצרבת. מאכלים אלה הם מטוגנים, עשירים בסוכר, משקאות המכילים קפאין, אוכל חריף, פירות הדר, בצל לבן, ושאר מזונות שמובילים להחמרה. להתאמת תפריט נכון ותזונה לנשים בהריון – רצוי לקבל ייעוץ נטורופתי. באמצעות ייעוץ מאשת מקצוע, תכלי להבין מהן המאכלים שמובילים לצרבת וממה כדאי להיזהר.

> קראי גם על טיפול טבעי בכבד שומני

עוד ממליצים המומחים להימנע מאכילת ארוחות גדולות, ומאכילת אוכל לקראת השינה. בזמן שאת סובלת מצרבת, רצוי להניח כריות נוספות להגבהת הגוף ולקבל תמיכה, בזמן שש להקפיד לאכול מאכלים שירגיעו את הקיבה כמו מלפפונים, בננות, ג'ינג'ר, תה קמומיל ועוד.

כאשר את מכינה לעצמך אוכל, המנעי מתבלון רב מידי והשתמשי יותר בכורכום לו יש סגולות רפואיות המרגיעות צרבות. במידה ועלית במשקל באופן משמעותי, התייעצי עם יועצת תזונה ורופא נשים כדי לדעת כיצד אפשר לאזן את המשקל. באמצעות ביצוע כלל הפעולות האלה – תכלי להפטר מצרבות.