בואו נעשה סדר – שמנים אתריים ושימושם

שמנים אתריים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על אנשים שמשתמשים באופן קבוע בשמנים אתריים שונים, על מנת לשפר את המצב הפיזי או המצב הנפשי שלהם. למעשה, אין שום צורך לרכוש קרמים יקרים או מוצרי טיפוח שעולים כמה מאות שקלים, היות ובעזרת רוקחות טבעית ניתן להגיע לתוצאות הרבה יותר יעילות והרבה יותר בריאות. למעשה, שימוש מושכל בשמנים טבעיים, יכול להבריא את העור, לטשטש צלקות של אקנה וכמובן להעניק לעור מראה חלק, אחיד ואסתטי יותר. כמו כן, ניתן להשתמש בשמנים אתרים לצורך טיפול בפטריות וזיהומים שונים, למרוח על כוויות או על פצעים ואפילו להשתמש בהם על מנת להקל על בחילות, כאבי בטן, כאבי אוזניים, דלקות גרון, שיעול כרוני וכדומה. שמנים מסוימים יכולים לחזק את מערכת החיסון, בעוד שמנים אחרים יכולים לסייע בהרגעת הנפש ובטיפול במצבי רוח מתחלפים. החוכמה היא רק לדעת מהו השימוש הנכון של כל שמן וכיצד ניתן לערבב בין השמנים, על מנת למקסם את ההשפעה שלהם.

שמנים אתריים ושימושם- מידע פרקטי שכדאי לדעת

  • שמן אובליפיכה – אחד השמנים המוכרים ביותר עבור כל מי שנהנה לרכוש מוצרי טיפוח טבעיים. שמן זה מוסף לקרמים שונים, שמפו, מסיכות לשיער וכדומה. השמן עשיר בוויטמין A, ויטמין E, חומצות אמינו שונות ורכיבים נוספים התורמים למראה ולבריאות של העור. שמן זה אידיאלי עבור עור יבש או עור בגיל מבוגר, היות והוא מסוגל לשפר בצורה ניכרת את המראה ואת הגמישות שלו.
  • שמן אילנג אילנג- שמן אתרי המופק מפרחים של עץ ממשפחת האנונים. שמן זה יכול לסייע בהתחדשות של תאי העור ובהרגעת עור מגורה. כמו כן, השמן נחשב למעורר מבחינה מינית, לכן מומלץ להשתמש בו עבור זוגות שזקוקים לריענון בחיי המין שלהם.
  • שמן ארז- שמן זה מופק מהנסורת של עץ הארז, הוא ידוע בזכות היכולת שלו להילחם בזיהומים ופטריות. השמן מסוגל לזרז את חילוף החומרים, להגביר את זרימת הדם ולחטא פצעים או כוויות. ניתן להשתמש בשמן על מנת לטפל בנשירת שיער במצב של קשקשת.

לסיכום, ניתן היום למצוא באתר של אור במדבר לא מעט שמנים אתריים שונים, בעלי תכונות שונות ושימושים משתנים.