באיזה שלב הכי כדאי לעשות עגילים לילדים

האם יש תרופה ודאית לאוטיזם?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

באיזשהו שלב, כמעט כל ילדה וגם ילדים רבים מבקשים מההורים שלהם לעשות חורים. גם הילדים שבוכים או צועקים בכל בדיקת דם או חיסון, מגלים פתאום אומץ מהכאב הצפוי מפני שהיכולת לענוד עגילים קוסמת לילדים רבים ומסיבה זו ניתן לראות שהעגילים כל כך נפוצים בישראל.

ניתן לראות לפעמים שהורים בודקים איפה עושים חורים באוזניים ומביאים למכונים השונים ילדים קטנים שעדיין לא ממש התחילו ללכת והם עושים זאת מתוך מחשבה שבגיל כל כך צעיר הילדים ישכחו מהר את התחושות הכואבות ושלאחר מכן הילדים יוכלו ליהנות כבר מעגילים בלי החוויה הלא נעימה שמתלוות לזה. למעשה, ישנם הורים רבים שעושים לילדים ובעיקר לילדות שלהן עגילים כבר כשהם תינוקות. יש לציין שאין שום איסור רפואי חד משמעי של ניקוב חורים באוזניים לתינוקות עבור עגילים. יחד עם זאת, רופאים רבים ממליצים שלא לעשות חורים עד לגיל שנה ויש טענות שהחל מאזור גיל 12, עור האוזניים נהיה כבר גס וזה מגביר את הסיכויים להיווצרות צלקות בסביבת החור.

אז מהו טווח הזמן המתאים?

מכך יוצא שהזמן המומלץ ביותר לעשות עגילים לילדים הינו בין גיל שנה עד לגיל 10 של הילדים. יש לציין שבמידה ומדובר בילדה שנוהגת לרוץ ולהשתולל, במידה ותרכיבו לה עגילים גדולים ביום יום ייתכן מצב שבו העגילים נתפסים בחפצים בעת שהיא רצה ומשחקת. מסיבה זו מומלץ לשמור את העגילים הגדולים והיפים לאירועים מיוחדים.

מתי הזמן הכי טוב לעשות עגילים?

כשמחפשים איפה עושים חורים באוזניים חשוב גם לשם לב שעושים זאת בתקופת האביב או בקיץ וזאת על מנת שהילדים לא ישפשפו את האזור של החור הטרי עם כובע. בנוסף, מומלץ שלא לעשות חורים באוזניים בזמן שהילדים חלשים מהתאוששות אחרי מחלה או שהם קיבלו חיסון ממש עכשיו מפני שלעיתים חיסונים גורמים לחום אשר יכול להקשות על הטיפול בחורי העגילים.

בנוסף, חשוב להסביר לילדים את כל תהליך ניקוב החורים לעגילים מכיוון שייתכן שהם נמשכים מאוד לחלק היפה של התהליך אך חשוב שידעו שהתהליך כולל את ניקוב החורים שיכול לכאוב לכמה רגעים ולהיות לא נעים למשך כמה הימים הראשונים.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »