באיזה שלב הכי כדאי לעשות עגילים לילדים

האם יש תרופה ודאית לאוטיזם?

שיתוף פוסט:

באיזשהו שלב, כמעט כל ילדה וגם ילדים רבים מבקשים מההורים שלהם לעשות חורים. גם הילדים שבוכים או צועקים בכל בדיקת דם או חיסון, מגלים פתאום אומץ מהכאב הצפוי מפני שהיכולת לענוד עגילים קוסמת לילדים רבים ומסיבה זו ניתן לראות שהעגילים כל כך נפוצים בישראל.

ניתן לראות לפעמים שהורים בודקים איפה עושים חורים באוזניים ומביאים למכונים השונים ילדים קטנים שעדיין לא ממש התחילו ללכת והם עושים זאת מתוך מחשבה שבגיל כל כך צעיר הילדים ישכחו מהר את התחושות הכואבות ושלאחר מכן הילדים יוכלו ליהנות כבר מעגילים בלי החוויה הלא נעימה שמתלוות לזה. למעשה, ישנם הורים רבים שעושים לילדים ובעיקר לילדות שלהן עגילים כבר כשהם תינוקות. יש לציין שאין שום איסור רפואי חד משמעי של ניקוב חורים באוזניים לתינוקות עבור עגילים. יחד עם זאת, רופאים רבים ממליצים שלא לעשות חורים עד לגיל שנה ויש טענות שהחל מאזור גיל 12, עור האוזניים נהיה כבר גס וזה מגביר את הסיכויים להיווצרות צלקות בסביבת החור.

אז מהו טווח הזמן המתאים?

מכך יוצא שהזמן המומלץ ביותר לעשות עגילים לילדים הינו בין גיל שנה עד לגיל 10 של הילדים. יש לציין שבמידה ומדובר בילדה שנוהגת לרוץ ולהשתולל, במידה ותרכיבו לה עגילים גדולים ביום יום ייתכן מצב שבו העגילים נתפסים בחפצים בעת שהיא רצה ומשחקת. מסיבה זו מומלץ לשמור את העגילים הגדולים והיפים לאירועים מיוחדים.

מתי הזמן הכי טוב לעשות עגילים?

כשמחפשים איפה עושים חורים באוזניים חשוב גם לשם לב שעושים זאת בתקופת האביב או בקיץ וזאת על מנת שהילדים לא ישפשפו את האזור של החור הטרי עם כובע. בנוסף, מומלץ שלא לעשות חורים באוזניים בזמן שהילדים חלשים מהתאוששות אחרי מחלה או שהם קיבלו חיסון ממש עכשיו מפני שלעיתים חיסונים גורמים לחום אשר יכול להקשות על הטיפול בחורי העגילים.

בנוסף, חשוב להסביר לילדים את כל תהליך ניקוב החורים לעגילים מכיוון שייתכן שהם נמשכים מאוד לחלק היפה של התהליך אך חשוב שידעו שהתהליך כולל את ניקוב החורים שיכול לכאוב לכמה רגעים ולהיות לא נעים למשך כמה הימים הראשונים.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »