אלימות במשפחה – חשוב מאוד לדעת!

אלימות במשפחה - חשוב מאוד לדעת!

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אם אתם נמצאים במערכת יחסים אלימה, אם אתם והילדים שלכם חווים אלימות או פגיעה נפשית ופיזית – חשוב שתדעו כי באלימות במשפחה צריך לטפל, ויפה שעה אחת קודם. נושא זה, שנחשב רגיש במיוחד כמעט בכל מקום בעולם: יכול לקבוע גורלות! בעוד שאם הוא אינו מטופל, הוא עלול להוביל לאסונות מסוגים שונים.

חשוב לדעת כי, אלימות במשפחה ברוב מדינות העולם, מתרחשת ומכוונת דווקא כלפי נשים, בעוד שגם ילדים, קשישים ואנשים או בעלי חסרי ישע – עלולים להיות חשופים לאלימות פיזית, מילולית ונפשית.

אבל איך נדע מהי ההגדרה של אלימות?

כדי להבין האם אתם חיים במערכת בה ישנה אלימות, יש לשים לב תחילה להרגשה הנפשית הרגשית והפיזית. שאלו את עצמכם מה אתם מרגישים בקשר? האם אתם מאוימים? מפחדים, מרגישים מנוצלים? או חסרי אונים?. בכל מקרה כדי לאשש את החששות שלכם, יש לשים לב לרשימה הבאה שמכילה כמה דפוסים מוכרים בתופעה:

אלימות פיזית – מי שיחווה אלימות, יחווה פגיעות גופניות באופן רצוף ואף יום יומי.

פגיעה נפשית – מי שחווה אלימות, חש פגיעה נפשית על ידי גידופים, השפלות, קללות ושאר התנהגויות תוקפניות והרסניות.

שתלטנות – ישנם אנשים שיחוו שתלטנות בכל הנושאים של כלכלה, התנהגות תוקפנית, העדר חופש פעולה כלכלי ונזקים פסיכולוגיים. נזקים אלה משפיעים על האדם בקשר הזוגי ועל ילדים בתוך משפחה.

רצון לציות טוטאלי – אנשים שמכוונים אלימות מכל סוג, יבקשו ציות טוטאלי במערכת היחסים ואף יענישו את מי שאינו מציית להם.

מה עושים במקרה של אלימות במשפחה?

אם אתם חווים אלימות מכל סוג, רצוי בתחילה לפנות אל רשויות האכיפה (משטרה או כל גורם אחר שיכול לסייע) ולעשות הכל(!) כדי לצאת ממערכת היחסים. במידה ואתם אבודים ולא מצליחים להימלט מהזוגיות הרעילה – חשוב לפנות אל עורכי דין המומחים בתחום המשפחה כמו עו"ד גירושין, וגם אל מקלט שיעזור לכם למצוא מקום מפלט עבורם ועבור המשפחה שלכם. בכך תוכלו להתחיל לשקם את החיים, ועם הזמן לצאת אל דרך חדשה.

 

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »