חלוקת רכוש בגירושין – איך זה מתבצע?

חלוקת רכוש בגירושין

שיתוף פוסט:

אחד הנושאים החשובים ביותר בעת תהליך גירושין, הוא חלוקת רכוש בין בני הזוג. מדובר על תהליך אשר אמור להיות מוסדר ביניהם במהלך התדיינות על התהליך, ואם הם לא מגיעים להסכמה הרי שייתכן והדבר עבור להכרעה משפטית. זוגות רבים בוחרים לחסוך לעצמם את ההתדיינות, באמצעות הסכם ממון טרום נישואים. 

הרעיון של חלוקת רכוש בגירושין נובע מהעובדה, שבני הזוג מביאים איתם כסף, רכוש ונכסים אל מערכת הנישואים, במהלך השנים הם צוברים דברים משותפים, לכן עולה שאלה כיצד יש לחלק את הרכוש, נכסים וכסף בתום הקשר. זה נכון בין אם מדובר, אך ורק בדברים אישיים, אך זה גם נכון אם מדובר על דברים עסקיים. קרי אם בני הזוג קיימו לא רק קשר זוגי אלא גם קשר עסקי. 

חלוקת הרכוש היא חשובה, מאחר ויכולה להשפיע על האופן בו כל אחד משני הצדדים יתחיל את הפרק החדש בחיים שלו. באופן טבעי, המטרה היא ששני בני הזוג יוכלו להתחיל מנקודה טובה מבחינה כלכלית. 

איך זה מתבצע בפועל?

בעיקרון, יש הסכמה שבני הזוג יוכלו להחזיק במה שהם הביאו אל הקשר. למשל, אם אחד מבני הזוג קיבל דירה בירושה לפני שהתחיל הקשר ביניהם, אז הוא ימשיך להחזיק בה. לעומת זאת, מה שהצטבר במהלך הקשר, יתחלק בצורה שווה בין הצדדים. גם אם מדובר בתוכניות חסכון, פנסיה וכדומה. שכן מדובר על דברים שהצטברו בעת שהם היו ביחד. 

חשוב להדגיש, יש משמעות לחלוקת הרכוש גם בהקשר של הילדים, מאחר והם יכולים להיות מושפעים מכך מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות, הן בהווה והן בעתיד ולכן כדאי לפנות אל עורך דין ירושה מומלץ. על כן, החלוקה תיקח בחשבון גם היבטים שונים שקשורים אליהם ולאופי הגידול שלהם.

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »