ירידה בחשק המיני

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

אנשים רבים נכנסים לקליניקות לטיפול מיני כשהם חושבים שהם שבורים או שחסרים להם תשוקה מינית טבעית, ואומרים שאין להם חשק מיני. לירידה בחשק המיני יש סיבות שונות ועל חלקן, נרצה להביא במאמר זה.

ירידה בחשק המיני

יניר בוטבול מטפל מיני ופסיכותרפיסט מסביר כי אנחנו מתארים שתי דרכים בסיסיות שבהן אנשים חווים תשוקה מינית – פרואקטיבית ותגובתית. תשוקה פרואקטיבית, היא מה שאנשים, בדרך כלל, חושבים עליו כעל "חשק מיני" או "דחף מיני". 

אם יש לכם תשוקה יזומה, אתם מרגישים תשוקה למין על בסיס קצת קבוע. אתם מתחממים, חושבים על סקס ומנסים לעשות את זה. אתם מחפשים את זה. אולי אתם חושבים שזו הדרך ה"נכונה", ומשהו לא בסדר אם אין לכם את החוויה הזו.

מצד שני, אולי במקום זאת יש לך רצון עז; רצון שצריך רק לעורר. אתם עלולים לא להתגרות באופן ספונטני בכלל, או לפחות לעתים רחוקות. במקרים כאלה, חשוב לברר אצל רופא מוסמך ולקבל את הפתרון המתאים בדיוק לכם.

ביצוע שינויים בתרופות מרשם

אם רמות הטסטוסטרון שלכם תקינות, השלב הבא הוא להסתכל על התרופות שאתם לוקחים. נוגדי דיכאון, במיוחד מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין סלקטיביים, או SSRI, ידועים כמפחיתים את החשק המיני, גורמים לבעיות בזקפה ומאריכים את הזמן שלוקח לגבר להגיע לשיא.

החלפת תרופה נוגדת דיכאון ל- buproprion HCI עשויה לעזור מכיוון שהנוגד דיכאון המסוים הזה הראה השפעות חיוביות למין, אומרת מייגן פלמינג, מטפלת מינית מוסמכת.

קבלת טיפול לבעיות בריאות אחרות

בעיות בריאותיות כגון לחץ דם גבוה, סוכרת מסוג 2, מחלות לב ודלקת פרקים עלולות להשפיע על בריאותכם המינית, לגרום לתחושה של ירידה בחשק המיני ולהוביל לליבידו נמוך, כך שטיפול מתאים, יכול לעזור לשחזר את החשק המיני שלכם.