סיבות נפוצות לכאבים באיבר הנשי

כאבים באיבר הנשי

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

כאבים באיבר הנשי יכולים להשפיע מאד על ההרגשה הפיזית והנפשית. מי שסובלת מכך, יודעת שקשה לקיים יחסים מין בזמן כאב, כמו גם שצריבה במתן שתן, גירודים בנרתיק, הפרשות וריח לא נעים – הופכים את איכות החיים לפחות טובה. 

אם את סובלת מכאבים בנרתיק – כדאי שתיגשי לרופא נשים ע"מ לאבחן את מקור הכאב. רופא נשים מומחה יעזור לך לאבחן את המחלה או הדלקת, ולספק טיפול מתאים כדי שתכלי לחזור לשגרה. 

אבל מהן הסיבות הנפוצות לכאבים בפות?

הנה מספר סיבות נפוצות: 

דלקות – דלקת בדרכי השתן, דלקת או פטריה בנרתיק שלא עוברת, חיידקים ושאר דלקות גורמות לכאבים בווגינה, לצריבה, גרד ואפילו לריח ואדמומיות. דלקות נגרמות בדרך כלל בשל חיידקים וזיהומים, אך לעיתים גם בשל תזונה לא נכונה או חוסר נוזלים בגוף. 

וגינזמוס בקטריאלי – דלקת נוספת שיכולה לגרום לכאב בנרתיק. דלקת כזאת נגרמת בשל חיידק בשם המולילוס וגינליס הגורם לכאבים, הפרשות מהנרתיק, ריח רע בעת יחסי מין, חוסר נוחות וזיהומים. 

וסטיבוליטיס –  מחלה נוספת שגורמת לנשים כאב בפות. וסטיבוליטיס יכולה להתרחש בנשים ונערות והיא מחלה שמתפרצת בשל התרבות סיבי עצב בנרתיק. 

אבצס – לעיתים סובלות נשים מצב של כאב קשה בעקבות אבצס בנרתיק. אבצס קורה בשל חיידק שנטפל אל סוג דם מסוים וגורם לפצע מוגלתי וכואב שיש לנקז כמה שיותר מהר. 

כיצד מטפלים בכאבים?

מי שסובלת מכאב כזה או אחר: חשוב שתתייעץ עם רופא נשים מומלץ ומומחה בתחום. רופאים טובים יכולים לאבחן במהירות את הבעיה, לספק טיפול תרופתי ומשחתי, לייעץ בנושאים של היגיינה ותזונה ואף לספק טיפול כירורגי במקרה הצורך. כך ניתן להבין איך אפשר לטפל בכאב בפות. 

עיצוב פנים של פנטהאוזים

מעצב פנים משתמש בניסיונו כדי ליצור רעיונות תוכן מעניינים ושימושיים עבור לקוחות. העוזרים יעזרו להם למצוא את לוח הצבעים, הטיפוגרפיה והפריסה הנכונים שיעבדו היטב בפרויקטים

קרא עוד »

איך בוחרים מוניטור?

תקליטן הוא מישהו שמשלב מוזיקה לריקודים. והתפקיד של התקליטן הוא לערבב את המוזיקה ביחד בצורה שגורמת לאנשים לרקוד. העבודה של התקליטן היא לא קלה, אבל

קרא עוד »