סיבות נפוצות לכאבים באיבר הנשי

כאבים באיבר הנשי

שיתוף פוסט:

כאבים באיבר הנשי יכולים להשפיע מאד על ההרגשה הפיזית והנפשית. מי שסובלת מכך, יודעת שקשה לקיים יחסים מין בזמן כאב, כמו גם שצריבה במתן שתן, גירודים בנרתיק, הפרשות וריח לא נעים – הופכים את איכות החיים לפחות טובה. 

אם את סובלת מכאבים בנרתיק – כדאי שתיגשי לרופא נשים ע"מ לאבחן את מקור הכאב. רופא נשים מומחה יעזור לך לאבחן את המחלה או הדלקת, ולספק טיפול מתאים כדי שתכלי לחזור לשגרה. 

אבל מהן הסיבות הנפוצות לכאבים בפות?

הנה מספר סיבות נפוצות: 

דלקות – דלקת בדרכי השתן, דלקת או פטריה בנרתיק שלא עוברת, חיידקים ושאר דלקות גורמות לכאבים בווגינה, לצריבה, גרד ואפילו לריח ואדמומיות. דלקות נגרמות בדרך כלל בשל חיידקים וזיהומים, אך לעיתים גם בשל תזונה לא נכונה או חוסר נוזלים בגוף. 

וגינזמוס בקטריאלי – דלקת נוספת שיכולה לגרום לכאב בנרתיק. דלקת כזאת נגרמת בשל חיידק בשם המולילוס וגינליס הגורם לכאבים, הפרשות מהנרתיק, ריח רע בעת יחסי מין, חוסר נוחות וזיהומים. 

וסטיבוליטיס –  מחלה נוספת שגורמת לנשים כאב בפות. וסטיבוליטיס יכולה להתרחש בנשים ונערות והיא מחלה שמתפרצת בשל התרבות סיבי עצב בנרתיק. 

אבצס – לעיתים סובלות נשים מצב של כאב קשה בעקבות אבצס בנרתיק. אבצס קורה בשל חיידק שנטפל אל סוג דם מסוים וגורם לפצע מוגלתי וכואב שיש לנקז כמה שיותר מהר. 

כיצד מטפלים בכאבים?

מי שסובלת מכאב כזה או אחר: חשוב שתתייעץ עם רופא נשים מומלץ ומומחה בתחום. רופאים טובים יכולים לאבחן במהירות את הבעיה, לספק טיפול תרופתי ומשחתי, לייעץ בנושאים של היגיינה ותזונה ואף לספק טיפול כירורגי במקרה הצורך. כך ניתן להבין איך אפשר לטפל בכאב בפות. 

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »