החשיבות של סידן אצל ילדים

סידן

שיתוף פוסט:

ילדים צריכים לצרוך חומרים ומרכיבים מסוימים על מנת שיוכלו להתפתח, על מנת שיוכלו לצמוח, לחזק את מערכת החיסונים שלהם. אחד החומרים החשובים מבחינתם הוא סידן. ריכזנו בעבורכם מידע בנושא.

סידן – קווים לדמותו

אחד המרכיבים החשובים ביותר אצל ילדים, ולא רק אצלם, הוא סידן. מדובר על חומר שנועד לחזק ולהפעיל את מערכת השרירים, ולמעשה הוא נמצא כמעט בכל מקום בגוף שלנו. העניין הוא, שאם חסר לנו אנחנו יכולים לצרוך אותו דרך מוצרי מזון שונים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אנחנו לא חייבים לצרוך אותו דרך מוצרי חלב ומוצרים אחרים מהחי, אלא אנחנו יכולים לצרוך אותו גם מהטבע. מידע מורחב על סידן מהצומח אפשר למצוא כאן.

כאמור, כל אחד מאיתנו צריך סידן, אך ילדים צריכים את זה בצורה הרבה יותר משמעותית, מאחר והם נמצאים בשלב בו הגוף שלהם מתפתח, צומח, נבנה. אם אנחנו לא נספק להם מספיק סידן, תהליך ההתפתחות שלהם עלול להיות מאוד בעייתי, מאוד מוגבל.

לפני שנסביר בקצרה על חשיבות צריכת הסידן אצל ילדים, חשוב לציין, שבכל גיל זה עובד אחרת, במובן הזה, שעם הגיל כמות הסידן שיש לצרוך ביום עולה, וחשוב להדגיש עוד, שלא צריך להפסיק לצרוך סידן כשמתבגרים, אלא להיפך, בשביל למנוע בריחת סידן ופגיעה במערכת העצמות, יש חשיבות להמשיך עם צריכת סידן בכמויות נכונות.

מדוע ילדים צריכים סידן?

סידן הוא מינרל שמאפשר לנו לבנות ולשמור על העצמות. אצל ילדים, יש גבול מבחינת גיל עד אליו אפשר לייצר מסת עצם אופטימאלית. מדובר על סביב גיל עשרים. אם לא מנצלים את התקופה הזאת, עלולים להיווצר בעיות שונות בתהליך ההתפתחות של הילד.

לכן, חשוב מאוד לצרוך סידן ולספק לילד את כל הכמות הנדרשת עבורו, בשביל שיהיה ניתן למנוע בעיות עתידיות בתהליך הצמיחה ואפילו בעיות שעלולות להיווצר בגילאים הרבה יותר מתקדמים, מחלות שונות שקשורות לצפיפות בעצם.

כאמור, ניתן לצרוך סידן דרך מוצרים מהצומח, חשוב לבדוק מה בדיוק כל מוצר ומוצר כולל, בשביל שיהיה לוודא שאכן הם מכילים את כמויות הסידן ההכרחיות.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »