הרטבת לילה עד איזה גיל? ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

בבתים רבים ממש לא מכירים את המושג של הרטבת לילה. מהרגע בו נגמלים הילדים, הם הולכים לישון ללא חיתול וקמים יבשים בלי שיהיה כל עניין סביב הדבר. אם אתם נמנים על אלו, תדעו לשמוח בחלקכם. כי זה לגמרי לא דבר מובן מאליו, תשאלו את ד"ר קובי שגיא. בבתים בהם יש חילד או יותר שמרטיבים על בסיס קבוע, הלחיים ממש לא פשוטים. כל בוקר מחדש יש לקלח את הילד, לכבס את בגדיו ואת כלי המיטה שלו ולאוורר היטב את חדרו.

ועדיין לא התייחסנו לפגיעה בביטחונו העצמי של הילד ובתחושה המביכה שלו. יש גם את הקושי של אירוח אצל חברים או השתתפות בטיולים הכוללים לינה כאשר הבעיה סובבת את חייו של הילד וגורמת לו לקושי לא פשוט.

ברור שהשאלה שעולה היא – עד איזה גיל הרטבה תמשיך ללוות את הילד?

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא מרגיעים

גם אם נראה כי לבעיה אין סוף וההרטבה ממשיכה לגדול עם הילד, כדאי לזכור כי ברוב רובם של המקרים העניין עשוי להסתדר לבד וכי כמעט ולא נותרים אנשים לאחר גיל 18 הממשיכים 'לסחוב' איתם את הבעיה.

מחקרים שנעשו בנושא, העלו כי על פי רוב אלו שעדיין המשיכו להרטיב לאחר שנגמלו, חדלו מכך אט אט כאשר בכל שנה עשרה אחוזים נגמלים לחלוטין ועד לגיל 18 נותר אחוז אחד בודד.

אז למה לדאוג רק בגלל אחוז קטן כזה?

למה לסבול אם יש פתרון?

בכל זאת חשוב לדעת כי ישנם פתרונות שהם יחסית ממש פשוטים. הם לא כרוכים בהגבלת שתייה, הפתרונות הללו לא מחייבים את ההורים להעיר את הילד באמצע הלילה על מנת לגרור אותו לשירותים ובאופן כללי, מדובר בשיטה אשר מפעילה את הילד ולא מאלצת את ההורים לצאת מגדרם ומשגרת יומם (ולילותיהם)

הפתרון של ד"ר קובי שגיא הוא הפיפימון יחד עם הליווי באמצעות תהליכים ממוחשבים. אלו מעניקים לילד את התמריצים הרצויים ואת כל מה שהוא צריך על מנת להיגמל ולהתחיל לקום יבש.