מהן הסיבות להרטבת לילה אצל ילדים?- ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא

הרטבת לילה אצל ילדים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

הרטבת לילה אצל ילדים היא דבר נפוץ. ניתן למצוא לא מעט ילדים בגילאים שונים אשר סובלים מהרטבת לילה בדרגת חומרה כזו או אחרת. חשוב מאוד להבין מהיכן נובעת הבעיה של הילד ולטפל בה בהתאם וזאת בכדי שהילד יפסיק להרטיב בלילה תוך פרק זמן קצר. כמובן שחשוב מאוד לבחור בשיטה יעילה אשר תאפשר לילד ללמוד כיצד להפסיק בלילה ולא להיות תלותי באמצעי עזר חיצוני אשר כאשר יפסק השימוש בו, הילד ישוב וירטיב.

סיבות להרטבת לילה בקרב ילדים

לא מעט הורים בטוחים כי הסיבות להרטבת הלילה בקרב הילדים שלהם הן סיבות רגשיות, פסיכולוגיות או רפואיות ועל כן, הדבר הראשון שהם בוחנים הוא כמובן ההיבט הפסיכולוגי או הרפואי. אולם, חשוב מאוד לדעת שמרבית הרטבות הלילה אינן נובעות מסיבות פסיכולוגיות או רפואיות. מרבית ההרטבות נובעות דווקא מהעובדה שהילד איננו מסוגל לשלוט על שלפוחית השתן שלו ואיננו יודע מתי יש צורך לכווץ אותה ומנגד, מתי יש צורך להרפות. במקרה שכזה, חשוב מאוד לבחור בשיטה אשר תאפשר לילד ללמוד כיצד לעשות זאת. השיטה של ד"ר קובי שגיא מהווה את השיטה היעילה והטובה ביותר כיום לצורך מיגור הרטבת הלילה בקרב ילדים.

כיצד פועלת השיטה של ד"ר שגיא?

השיטה של ד"ר טל שגיא מתבססת ראשית כל על תשאול מקיף אודות הילד על מנת לשלול בעיות רגשיות פסיכולוגיות או רפואיות אשר יכולות לגרום להרטבה של הילד. לאחר מכן, ד"ר קובי שגיא משתמש במכשיר מהפכני אשר הוא המציע הקרוי: פיפימון. מטרתו של המכשיר היא לבחון את הרטבת הלילה של הילד, לבנות פרופיל הרטבה ספציפי ולדווח על נתונים שונים הקשורים להרטבה לתוכנה אשר ד"ר שגיא עוקב אחריה. כמו כן, המטרה של ד"ר טל שגיא היא ללמד את הילד לשלוט בשלפוחית השתן שלו, לכווץ אותה בזמנים מתאימים ומאידך, להרפות רק שצריך.

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »