מאיזה גיל אפשר להכנס לבית אבות?

מאיזה גיל אפשר להכנס לבית אבות?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

ישנם מצבים בחיים שיש לבצע החלטות מורכבות. זאת ביחס לאיכות החיים, לטיפול רפואי שחשוב לקבל, כמו גם לשינוי במקום המגורים, וכן, ישנם רבים שמתלבטים לגבי השאלה הנוגעת לדיור מוגן. 

דיור מוגן ובתי אבות בישראל פועלים תחת השגחה של משרד הבריאות ומשרד הרווחה – זאת כדי להבטיח שהדיירים במקום מקבלים את היחס והטיפול הטוב והמקצועי ביותר. בכך מוצאים עצמם קשישים ומבוגרים מעל גיל 60 – בוחרים לגור בדיור מוגן: מקום בו הם ישהו בדירה מאובזרת ובטוחה, יקבלו טיפול רפואי מהיר, יוכלו לרכוש תרופות בקלות ובנוחות, ייהנו מ3  ארוחות ביום, כמו גם ממגוון פעילויות העשרה, פנאי ופעילות שמעלה את איכות החיים. 

אבל מתי אפשר לגור בדיור מוגן?

בכל הנוגע לגיל בו מומלץ ואפשר להכנס אל בית אבות, חשוב לדעת כי מרבית הדיירים שבוחרים בדרך חיים כזאת, נמצאים בגילאים בטווח של 70-95 . בכך אפשר למצוא גברים ונשים מכל הארץ שבוחרים בתי אבות איכותיים. עם זאת, ההחלטה אודות מעבר לדיור מוגן, אינה קשורה רק בגיל של הקשיש, אלה שהיא קשורה למצב הפיזי הנפשי והמנטלי שלו. 

בכך מגדירה המדינה וגם הרפואה, את הסטטוס של הקשיש מבחינה פיזית ונפשית, תוך רשימה ההגדרות הבאות:

תשושי נפש

קשישים שחוו ירידה ביכולות התפקוד וזקוקים לסיוע בפעולות יום יומיות. תשושים יכולים להיות גם קשישים שלקו במחלות קשות כמו אלצהיימר, פרקינסון, ירידה ניכרת בזיכרון ומוגבלות פיזית. 

סיעודיים

קשישים שסובלים מכאבים או מחלות כרוניות וזקוקים לטיפול צמוד של אחים ורופאים.

בררו לגבי בית אבות לתשושי גוף.

מטופלים סיעודיים מורכבים

קשיש שעוברים טיפולים בעקבות מחלות קשות ונכות, אשר עוברים בין היתר טיפולים קשים, כמו כימותרפיה, דיאליזה, וכדומה. עבור קשישים אלו כדאי להתעניין לגבי בתי אבות סיעודיים.

כאשר אתם שוקלים את הכניסה לבית אבות, שימו לב להגדרה של הקשיש, אך גם לצרכים שלו ובחרו בדרך שתיטב עם איכות חייו. בכך תוכלו להבין האם הקשיש זקוק לדיור מוגן או מעבר לבית אבות, או שמא אין שום בעיה פיזית או תפקודית שמונעת ממנו להמשיך לגור בביתו.