טיפול בחרדות אצל ילדים – איך מתמודדים עם זה?

טיפול בחרדות אצל ילדים

שיתוף פוסט:

טיפול בחרדות בקרב ילדים, איננו נדיר. ההורים מודאגים, לא תמיד יודעים כיצד להתמודד עם הבעיה לבד, ולכן חשוב מאוד לפנות אל גורם מקצועי. חרדות אלה יכולות להתגבר עם הזמן.

מהן החרדות בקרב ילדים?

פחדים בקרב ילדים אינם יוצאי דופן, כבר בגילאים מוקדמים הם חרדים ממוות, מדמויות דמיוניות כגון מפלצות, הדמיון מתערבב עם המציאות. אולם כשחרדות טבעיות אלה אינן חולפות, יש לשים אליהן לב. ישנם ילדים שחוששים להישאר בגן כשההורה עוזב, במהלך היום הם מגלים חוסר שקט, וכלל אינם רוצים להיפרד מההורה ולו לרגע. כך הם אינם יכולים לפתח עצמאות.

בנוסף, החרדות פוגעות במישורים אחרים. הילד מתקשה לתפקד גם במישור החברתי, סובל מבעיות ריכוז, איננו מגיע להישגים המצופים ממנו, נמנע ממפגשים עם ילדים אחרים. 

> קראו גם על טיפול בהפרעות אכילה

מתי הילד נדרש לטיפול?

במקרים בהם החרדה מפריעה לתפקודו, הוא מגלה חשש מפני מפגש עם אחרים, אפילו דמויות מוכרות, חש סבל רב וחוסר אונים, ההורה איננו יכול להרגיעו כי הוא חסר כלים, סימן הוא שקיימת בעיה משמעותית יותר.

הקשר עם ההורים

חשוב מאוד שההורים יכילו את מצבו של הילד, יתמכו בו, יטפחו את הקשר עמו, אולם לא תמיד זה עוזר. כאשר החרדות ממשיכות לשלוט בילדם, או אז מומלץ שהם ייוועצו בגורם מטפל בכדי שיוכלו לקבל את הכלים להתמודדות. 

בנוסף, חשוב מאוד לא לשנות את השגרה, אלא לדאוג שהילד יהיה חשוף למצבים מוכרים. להעניק ביטחון לילד, לא לזלזל בפחדיו, ויחד עם זאת לא להישאב למצב. גישה מגוננת יתר על המידה, תיצור בו תחושה שהוא איננו נדרש להתמודדות.

חרדה חמורה

בכל מקרה שהחרדה מתגלה כחמורה וקשה, יש לפנות לאיש מקצוע כמו פסיכולוג, אחד מבין היצע פסיכולוגים שקיים כיום.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »