טיפול בחרדות אצל ילדים – איך מתמודדים עם זה?

טיפול בחרדות אצל ילדים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

טיפול בחרדות בקרב ילדים, איננו נדיר. ההורים מודאגים, לא תמיד יודעים כיצד להתמודד עם הבעיה לבד, ולכן חשוב מאוד לפנות אל גורם מקצועי. חרדות אלה יכולות להתגבר עם הזמן.

מהן החרדות בקרב ילדים?

פחדים בקרב ילדים אינם יוצאי דופן, כבר בגילאים מוקדמים הם חרדים ממוות, מדמויות דמיוניות כגון מפלצות, הדמיון מתערבב עם המציאות. אולם כשחרדות טבעיות אלה אינן חולפות, יש לשים אליהן לב. ישנם ילדים שחוששים להישאר בגן כשההורה עוזב, במהלך היום הם מגלים חוסר שקט, וכלל אינם רוצים להיפרד מההורה ולו לרגע. כך הם אינם יכולים לפתח עצמאות.

בנוסף, החרדות פוגעות במישורים אחרים. הילד מתקשה לתפקד גם במישור החברתי, סובל מבעיות ריכוז, איננו מגיע להישגים המצופים ממנו, נמנע ממפגשים עם ילדים אחרים. 

> קראו גם על טיפול בהפרעות אכילה

מתי הילד נדרש לטיפול?

במקרים בהם החרדה מפריעה לתפקודו, הוא מגלה חשש מפני מפגש עם אחרים, אפילו דמויות מוכרות, חש סבל רב וחוסר אונים, ההורה איננו יכול להרגיעו כי הוא חסר כלים, סימן הוא שקיימת בעיה משמעותית יותר.

הקשר עם ההורים

חשוב מאוד שההורים יכילו את מצבו של הילד, יתמכו בו, יטפחו את הקשר עמו, אולם לא תמיד זה עוזר. כאשר החרדות ממשיכות לשלוט בילדם, או אז מומלץ שהם ייוועצו בגורם מטפל בכדי שיוכלו לקבל את הכלים להתמודדות. 

בנוסף, חשוב מאוד לא לשנות את השגרה, אלא לדאוג שהילד יהיה חשוף למצבים מוכרים. להעניק ביטחון לילד, לא לזלזל בפחדיו, ויחד עם זאת לא להישאב למצב. גישה מגוננת יתר על המידה, תיצור בו תחושה שהוא איננו נדרש להתמודדות.

חרדה חמורה

בכל מקרה שהחרדה מתגלה כחמורה וקשה, יש לפנות לאיש מקצוע כמו פסיכולוג, אחד מבין היצע פסיכולוגים שקיים כיום.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »