אחרי לידה ומתחילה לאבד את השיער? מה ניתן לעשות?

שיתוף פוסט:

לידת ילד היא דבר נפלא. יצור קטן ומקסים מגיח לאוויר העולם והופך אותך לאמא. איזו הרגשה נהדרת! אך יחד עם ההרגשה המופלאה, ישנם גם הדברים הפחות נעימים המתרחשים במהלך הלידה ואף אחריה. אחד הדברים הנפוצים הוא עניין נשירת השיער. בעקבות השינויים ההורמונליים אצל היולדת, גם אישה שלא חוותה נשירה בעבר, עלולה לחוות נשירה כעת. וזו לא סתם נשירה רגילה, זו נשירה בכמויות והיא נשארת אתך הרבה זמן. האם יש דרך לעצור את הנשירה או לפחות להקטין אותה? נציג מספר פתרונות טבעיים לנשירת שיער שיכולות לעזור לנשירה המאסיבית. 

להפחית את הנשירה- יש חיה כזאת? 

ישנן מספר דרכים היכולות לסייע למצב של נשירה מאסיבית- 

  • שיפור התזונה- תזונה הכוללת את כל אבות המזון, ירקות, פירות, דגנים מלאים וחלבונים איכותיים יכולה לסייע להפחית את הנשירה ולעיתים אף למנוע אותה לחלוטין. תזונה טובה גם משפיעה על תפוקת חלב האם כך שזה רווח כפול למניקות.
  • נטילת ויטמינים וחומצות- ישנם מספר ויטמינים וחומצות שיכולים לסייע בהפחתת הנשירה לדוגמא חומצות אומגה 3, ויטמינים מקבוצת B, גופרית וכדומה. 
  • שמנים- ישמן רוזמרין ושמן קיק לדוגמא יכולים להועיל בהפחתת הנשירה. יש להוסיף כמה טיפות של שמן לשמפו מידי פעם ולחפוף. 
  • להימנע ממצבי לחץ- לחץ לא טוב לנו בשום צורה ומחקרים מוכיחים שלחץ משפיע על הנשירה. כשמצטרף תינוק חדש למשפחה מצטרפים אתו גם הרבה מצבים מלחיצים. חשוב מאד לשמור על הרוגע, להרבות במנוחה בשעות בהן התינוק ישן ולהיעזר במשפחה הקרובה בטיפול בו. 

חשוב שתזכרי שלידה היא סוג של טראומה וידוע כי טראומה היא אחת מהסיבות לנשירה. במצבי טראומה הנשירה לרוב מתפתחת לאחר מספר חודשים וגם יכולה להסתיים מאליה ככל שיעבור הזמן. במידה ולא כך הדבר, תמיד תוכלי להיעזר בטיפול טבעי לנשירת שיער של FA GEN.

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »