אחרי לידה ומתחילה לאבד את השיער? מה ניתן לעשות?

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

לידת ילד היא דבר נפלא. יצור קטן ומקסים מגיח לאוויר העולם והופך אותך לאמא. איזו הרגשה נהדרת! אך יחד עם ההרגשה המופלאה, ישנם גם הדברים הפחות נעימים המתרחשים במהלך הלידה ואף אחריה. אחד הדברים הנפוצים הוא עניין נשירת השיער. בעקבות השינויים ההורמונליים אצל היולדת, גם אישה שלא חוותה נשירה בעבר, עלולה לחוות נשירה כעת. וזו לא סתם נשירה רגילה, זו נשירה בכמויות והיא נשארת אתך הרבה זמן. האם יש דרך לעצור את הנשירה או לפחות להקטין אותה? נציג מספר פתרונות טבעיים לנשירת שיער שיכולות לעזור לנשירה המאסיבית. 

להפחית את הנשירה- יש חיה כזאת? 

ישנן מספר דרכים היכולות לסייע למצב של נשירה מאסיבית- 

  • שיפור התזונה- תזונה הכוללת את כל אבות המזון, ירקות, פירות, דגנים מלאים וחלבונים איכותיים יכולה לסייע להפחית את הנשירה ולעיתים אף למנוע אותה לחלוטין. תזונה טובה גם משפיעה על תפוקת חלב האם כך שזה רווח כפול למניקות.
  • נטילת ויטמינים וחומצות- ישנם מספר ויטמינים וחומצות שיכולים לסייע בהפחתת הנשירה לדוגמא חומצות אומגה 3, ויטמינים מקבוצת B, גופרית וכדומה. 
  • שמנים- ישמן רוזמרין ושמן קיק לדוגמא יכולים להועיל בהפחתת הנשירה. יש להוסיף כמה טיפות של שמן לשמפו מידי פעם ולחפוף. 
  • להימנע ממצבי לחץ- לחץ לא טוב לנו בשום צורה ומחקרים מוכיחים שלחץ משפיע על הנשירה. כשמצטרף תינוק חדש למשפחה מצטרפים אתו גם הרבה מצבים מלחיצים. חשוב מאד לשמור על הרוגע, להרבות במנוחה בשעות בהן התינוק ישן ולהיעזר במשפחה הקרובה בטיפול בו. 

חשוב שתזכרי שלידה היא סוג של טראומה וידוע כי טראומה היא אחת מהסיבות לנשירה. במצבי טראומה הנשירה לרוב מתפתחת לאחר מספר חודשים וגם יכולה להסתיים מאליה ככל שיעבור הזמן. במידה ולא כך הדבר, תמיד תוכלי להיעזר בטיפול טבעי לנשירת שיער של FA GEN.

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »