אמא טרייה – הנה כל הזכויות שמגיעות לך ואת לא יודעת עליהן

אמא טרייה - הנה כל הזכויות שמגיעות לך ואת לא יודעת עליהן

שיתוף פוסט:

אימהות טריות רבות אינן מודעות כלל לזכויות ולהטבות הרבות שהמדינה מעניקה להן. תהליך הטיפול בילד דורש בדרך כלל את רוב האנרגיה הזמינה שלהן, דבר שלא משאיר להן יותר מידי זמן פנוי להתעסק בהליכים בירוקרטים שונים. אך חשוב להבין כי ישנן הטבות שונות שהמדינה מעניקה, שפשוט לא כדאי לוותר עליהן. למשל, אימהות טריות זכאיות לקבל הטבות מס משמעותיות, אך רובן כלל אינן מנצלות זאת מחוסר ידיעה. למעשה, מהרגע שיצאתן לחופשת לידה, גובה השכר השנתי שלכן השתנה. היות וחישובי מס מסתמכים על גובה שכר שנתי, ובהתאם לכך מנהלים את תהליך הגבייה החודשי, נוצר מצב שאימהות רבות משלמות מס גבוה מידי. במקרים כאלו מומלץ מאוד להגיש בקשה עבור החזרי מס, על מנת לקבל חזרה את הכסף שמגיע לכן.

החזר מס לאימהות טריות – הטבה משמעותית שאסור לפספס

כאמור, מערכת חישוב המס בישראל מבצעת את החישובים שלה בהתאם לשכר ה"רגיל" של העובד, מבלי לקחת בחשבון שינויים שונים שיכולים להתרחש במהלך השנה. כאשר אישה יוצרת לחופשת לידה, היא מקבלת שכר נמוך יותר מהרגיל. אישה שמחליטה להאריך את חופשת הלידה שלה, למעשה נשארת ללא שום הכנסה. כתוצאה מכך, נוצר פער משמעותי בין הסכום שלפיו חושב אחוז המס של העובדת, לבין הסכום שאותו היא קיבלה בפועל. החזר מס יוכל להחזיר לאם הטרייה את הכסף המיותר שהיא שילמה, דבר שיכול להועיל מאוד למשפחה הצעירה. כמו כן, אישה שילדה זכאית לקבל 1.5 נקודות זכות ממס הכנסה, כאשר כל נקודת זכות מתורגמת לסכום של 2,616 ₪ בשנה. אין ספק כי מדובר על סכום נאה שאסור לוותר עליו. בשנה שלאחר הלידה ועד שלילד ימלאו 5 שנים, האישה זכאית ל – 2 נקודות זכות שנתיות. היות והמערכת אינה מודעת לכך, יש צורך לגשת לחברה מקצועית במטרה להגיש בקשה להחזר מס.

לסיכום, כל אימא טרייה זכאית לקבל החזר מס מהמדינה, דבר שללא ספק אסור לוותר עליו. ניתן לבצע את התהליך של בדיקת זכאות להחזר מס בצורה עצמאית, אך מומלץ ביותר להיעזר במיומנות ובניסיון של חברה מקצועית שמתמחה בתחום, במטרה לקבל ליווי אישי לכל אורך הדרך.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »