5 דברים שלא ידעתם על CBT לילדים

CBT לילדים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

טיפול CBT לילדים הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי המיועד לקהל יעד של ילדים.  כיוון שילדים ומבוגרים הם שני עולמות שונים ולכן אופן ההתמודדות הוא שונה לכל אחד מהקהלים, החלטנו לשטוח בפניכם את חמשת הדברים אותם חשוב שתדעו אודות טיפול הסי.בי.טי לילדים. קריאה נעימה.

מהו טיפול CBT לילדים

טיפול CBT מתאים לטיפול בבעיות ומצוקות שונות של ילדים הלוקים בדיכאון, פוביות שונות, OCD, התקפי זעם, חרדת בחינות, משבר משום בעיה משפחתית או כל בעיה אחרת. כאן מדובר של שיטה פסיכולוגית התנהגותית ממוקדת פתרון שמטרתה הבאת הילד לשינוי תוך פרק זמן קצר וזאת באמצעות שינוי ההסתכלות על המצב ושינוי דפוסי התנהגות לא יעילים וזאת באמצעות תרגול מיומנויות ייעודיות.

חמשת הדברים שלא ידעתם על סיביטי ילדים

  1. אמצעי מתווך – כיוון שלא תמיד ניתן להעביר לילד את מה שרוצים על ידי מלל, פעמים רבות משתמשים בטיפול CBT לילדים בכלי עזר שמטרתם לתווך בין המטפל לילד, כמו למשל משחקי יצירה, משחק דרמטי או משחק תוך שימוש באובייקטים נוספים, כמו בובות.
  2. ההורים מעורבים – פעמים רבות ההורים מעורבים בתהליך ועוברים הדרכת הורים וזאת על מנת לעזור לילד ליישם את התרגילים שנתן לו הפסיכולוג ובכדי להבין מה הבעייתיות אצל הילד וכיצד ניתן לעזור לו להתגבר עליה. חשוב לדעת שבנוסף להורים, פעמים רבות הטיפול יערב גם את הסביבה הלימודית והתומכת שלו וזאת מלבד הוריו.
  3. נגישות – הילד חייב להבין את הפסיכולוג ולכן הפסיכולוג יספק לילד או לנער הסבר פסיכולוגי בשפה שלו.
  4. יעילות גבוהה  – מחקרים רבים הובילו למסקנה שטיפול סיביטי לילדים הוא אחד הטיפולים היעילים ביותר מבחינת תוצאה והישגים.
  5. טכניקות הרפיה – טיפול זה מערב פעמים רבות שיטות הרפיה לילדים אשר מאפשרות לילד להבין שהוא יכול להיות בשליטה עצמית ולהתמודד עם הדברים שמכעיסים או מפחידים אותו.

בהצלחה

הדברת פשפש המיטה

פשפש המיטה, הוא טפיל זעיר שמחפש אנשים או בעלי חיים ישנים לארוחת דם. הוא נמשך ל- CO2 שבני אדם נושפים, לחום הגוף ולריח של האדם.

קרא עוד »

צימרים בצפון לזוג

מרגישים שאתם צריכים לצאת לחופשה זוגית שקטה ורגועה לפני חופשה משפחתית שתכננתם? כיוון שמדובר על חופשה קצרה של 2-3 ימים שתמלא לכם את המצברים, וכמובן

קרא עוד »