10 סיבות למה טיפול אצל שיננית חשוב כל כך?

שיתוף פוסט:

כולנו יודעים שחשוב במיוחד לשמור על בריאות השיניים, וזאת כדי להימנע ככל האפשר מטיפולים לא נעימים אצל רופא השיניים. חוץ מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות להיגיינת הפה גם מסיבות אסתטיות ובריאותיות כאחד – כי בזכות שיניים לבנות ויפות יותר החיוך שלנו יפה יותר, ובזכות חלל פה בריא נמנעות מאתנו בעיות מורכבות בשיניים שעלולות להזיק לבריאותנו.

משום כך כדאי לדעת למה הטיפול אצל שיננית כל כך חשוב, ואלו 10 סיבות לכך:

  1. השיננית תוכל לסייע בהסרת שכבת אבנית שאיננה ניתנת להסרה בצחצוח שיניים רגיל.
  2. הצטברות גבוהה של אבנית על גבי השיניים יוצרת שכבה עבה בצבע ומראה לא אסתטי, דבר העלול לפגוע במראה החיצוני ובביטחון העצמי.
  3. אבנית רבה על השיניים שאינה מטופלת על ידי שיננית מוסמכת עלולה ליצור בעיה של דלקת חניכיים, וכתוצאה מכך החניכיים עלולות להתנפח, לדמם ואף להזדהם ולגרום לכאבים חזקים ולא נעימים.
  4. במקרים של אבנית קשה שהצטברה במהלך שנים ללא טיפול, החניכיים עלולות להיפגע כל כך עד למצב של נסיגת חניכיים. מצב זה מתרחש כאשר האבנית מכבידה על החניכיים העדינות, עד כדי כך שהן מתעייפות ונסוגות עד למצב של חשיפת בסיס השן. מצב זה עלול לגרום לנפילה ואיבוד של שיניים.
  5. שיננית מקצועית יכולה להעניק טיפים מועילים בנוגע לצחצוח שיניים נכון. אנשים מתבלבלים לחשוב כי צחצוח שיניים כרוך במריחת המשחה על השן, אך הפעולה הנכונה היא צחצוח בתנועות מעגליות לצורך הסרת שיירי מזון ואבנית במרווחי השן.
  6. בעזרת ביקור תכוף אצל השיננית ניתן לשמור על היגיינת הפה, וכך להימנע מריחות לא נעימים כתוצאה מחניכיים מודלקות או שיירי מזון שנשארו בין השיניים.
  7. ביקור אצל שיננית במשך פעמיים בשנה לפחות, יכול להעניק מראה שיניים יפה ואסתטי יותר וליהנות משיניים לבנות ונקיות וחיוך מושלם.
  8. ניקוי יסודי של השיניים באמצעות מכשור מיוחד אצל השיננית יכול להסיר ביעילות שיירי מזון, וכך למנוע מצב של עששת.
  9. השיננית תוכל לאתר מבעוד מועד בעיות בשיניים שמתחילות להתפתח כמו דלקת חניכיים, ולטפל בזה בהקדם.
  10. טיפול שגרתי אצל השיננית להסרת אבנית יכול להעלים לכלוך וכתמים שנוצרים בשיניים כתוצאה משתיית קפה, תה או עישון.

מרפאת שיניים מומחית בניהולה של ד"ר לילה גלדישב , גל-שן.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »