הפסקת נשימה בשינה – ממה זה נגרם?

שיתוף פוסט:

הפסקת נשימה בשינה הוא מצב שבו אנשים מפסיקים לנשום במהלך השינה. אנשים עם מצב זה נקראים דום נשימה חסימתי בשינה. זה יכול להיגרם ממספר סיבות שונות, כולל לחץ דם גבוה, מחלות לב, סוכרת ואפילו כמה תרופות.

דום נשימה בשינה הוא מצב המשפיע על הדרך בה אנו ישנים. היא יכולה להיגרם ממגוון גורמים והיא אחת מהפרעות השינה הנפוצות יותר.

לקבלת ייעוץ מקצועי פנו עוד היום אל אורנה אדריאנסן >>>

תסמיני דום נשימה

דום נשימה בשינה מאופיינת בחסימה בדרכי הנשימה הגורמת לנשימה להיות איטית ורדודה. זה מוביל לעתים קרובות לחנק או אפילו למוות, אם לא מטפלים בו באופן מיידי.

דום נשימה בשינה יכול להיות קשה לאבחון מכיוון שהוא לא תמיד גורם לתסמינים כלל. עם זאת, ישנם מספר תסמינים שעשויים להצביע על דום נשימה בשינה:

דום נשימה בשינה היא הפרעה שכיחה הפוגעת בכ-30% מהאוכלוסייה. זה מאופיין בהפסקות נשימה במהלך השינה ועלול לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. דום נשימה בשינה יכול להיות מטופל בטיפול מתמשך בלחץ אוויר חיובי (CPAP), אך הוא דורש גם טיפול ארוך טווח.

חוסר שינה

דום נשימה בשינה נגרם משינויים במוח הנובעים מחוסר שינה וחוסר אספקת חמצן למוח. ההפרעה גורמת לעייפות, כאבי ראש ותסמינים נוספים במהלך השינה.

דרך טובה לטפל בדום נשימה בשינה היא באמצעות מכשיר CPAP. זה יעזור לך לישון טוב בלי להתעורר מוקדם מדי או מאוחר מדי בבוקר. ישנן מכונות CPAP רבות הזמינות בשוק כיום, אך הפופולריות ביותר מיוצרות על ידי Medtronic ו- ResMed. . ישנם גם מכשירים רבים אחרים שמודדים ומנטרים אותך בזמן שאתה ישן. אלה יכולים לתת תוצאות טובות יותר, אבל קשה לדעת איזה מכשיר מתאים לך עד שאתה מנסה אותם. 

כדאי להיוועץ עם רופא המשפחה שלך בכדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »