על חשיבותם של מתקני חצר לילדים

מתקני חצר לגני ילדים

שיתוף פוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

המאמר באדיבות עידן אל גני

ילדים בכל שכבת גיל חייבים התייחסות המותאמת לצרכיהם. הדאגה להעסקתם בשעות הפנאי היא אחת מהן. השימוש במתקני חצר לילדים עונה על אחד מהצרכים החשובים והבסיסיים שלהם, ואף מהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מחינוכם הכולל. הצורך המיידי של ההורים, המחנכים, הגננות והמטפלות בגנים ובמוסדות הלימוד האחרים הוא לאפשר להם לשחרר לחץ אשר מצטבר בשהייה ארוכת שעות בתוך חדר סגור. משום כך, נקבעות שעות מיוחדות למשחק במתקני חצר אשר נבחרים בהתאמה לכל מקום ולגיל הילדים. הילדים מחכים לשעות אלו ונהנים מהשימוש בהם.

הידוק קשר בין ילדים והורים

החשיבות איננה רק לשעות לימוד אלא גם לשעות בהם הם נמצאים בבית, ובעיקר, בשעות אחרי הצהריים ובימי חופש. היציאה למתקנים טובה להם ולהורים היכולים ללמד אותם איך להשתמש בהם, לטפס מבלי למעוד, לרכוש ביטחון עצמי בעת הנדנוד, הזחילה, הקפיצה עליהם ויתר הפעילות הנעשית סביבם ועוד. לאחר שהילד לומד לבצע את הפעולות היטב וללא מעידה, הוא והוריו חווים תחושת סיפוק. כך גם מתהדק הקשר בין ההורים והילדים. הם צוברים שעות הנאה משותפות המשפיעות לשנים רבות קדימה, ולעיתים, לכל החיים.

מתקנים מגוונים

ניתן למצוא מתקני חצר לגני ילדים שונים שחלקם נועד להנאה מפעילות פיזית ואחרים לחשיבה, ליצירה, לעידוד יצירתיות ועוד. הגיוון הרב תורם לעניין בהם ויכול להתאים לילדים בעלי רצונות, אופי ואישיות מגוונים. הבחירה נעשית כמובן, בהתאם לכל השיקולים הללו, ואחרים נוספים. יש חשיבות למתקנים יפים, צבעוניים ובטוחים וכל אלו גם יחד ואלמנטים אחרים. תורמים לנוף הסביבתי, להעשרת התכנים שהמוסד, הרשות המקומית והגורמים האחרים המציבים אותם מספקים. כך השירות המונגש להורים ולילדיהם עשיר ומועיל יותר. אם להוסיף את העובדה שילדים אוהבים לשחק במתקנים אלו ושמחים להגיע אליהם הרי שנחיצותם רבה מאוד. 

6 טיפים לבחירת מיטת תינוק

בחירת העריסה המושלמת עבור התינוק שלך היא משימה לא פשוטה. יש כל כך הרבה מיטות לתינוקות בשוק וזה יכול להיות קשה למיין את כולן. בפוסט

קרא עוד »

קופסאות אחסון למטבח

הכנת המזון צריכה להיעשות בצורה בטוחה והיגיינית. ניתן להשיג זאת רק על ידי אחסון נכון, הכולל שימוש בכלי מטבח מתאימים ואחסון מזון נכון. עם הופעת

קרא עוד »