מה עושים במצב של וסטיבוליטיס

שיתוף פוסט:

מטרת מאמר זה היא לספק מידע על תסמונת וסטיבוליטיס (VVS) והטיפול בה.

האם התסמונת יכולה לחלוף מעצמה

וסטיבוליטיס הוא תסמונת, הפוגעת באחוז מסוים מהנשים. תסמונת וסטיבוליטיס היא מצב שפיר של הפות והנרתיק. זה מאופיין בדלקת של רקמות הווסטיבולריות והנרתיק. הדלקת נגרמת מזיהום בחיידקים, כמו Staphylococcus aureus או mycobacteria. 

יש הסבורים כי רוב המקרים של וסטיבוליטיס של הפות חולפים ללא טיפול. אכן יש מקרים מסוג זה, אך זה לא המצב תמיד. יש סברה כי מחלות אוטואימוניות עלולות לגרום לדלקת להימשך ואף להחמיר אם הדלקות לא מטופלות. Staphylococcus aureus הוא אחד הגורמים הנפוצים ביותר של וסטיבוליטיס בקרב נשים. 

איך וסטיבוליטיס בא לידי ביטוי

הדלקת פוגעת בדרך כלל ברקמות שבין סימפיזת הערווה לבין השופכה או משני צידיו. עם הזמן, וסטיבוליטיס של הפות יכול להפוך למחלה כרונית. בנוסף לדלקת, זה גורם גם לכאב וגרד אצל נשים עם מצב זה. 

תסמונת וסטיבוליטיס (VVS) היא אחת המחלות המועברות במגע מיני. התסמונת הזאת משפיעה על למעלה מ-50 מיליון אנשים בעולם. תסמונת וסטיבוליטיס היא מצב לא נפוץ מאוד, המשפיע על איברי המין של נשים. זה גורם לכל מיני כאבים, כולל גירוד ותחושות צריבה.

איך ניתן להתמודד 

טיפול בתסמונת וסטיבוליטיס עדיין בחיתוליו. אין הנחיות מוגדרות שיש לעקוב אחריהן או משטר הטיפול שתמיד יתבצע. במידה וחשים כאב ונפיחות של הפות, הנרתיק ופי הטבעת, יש לפנות בהקדם לרופא. התסמינים משתנים ממטופלת אחת לשניה. ברוב המקרים, VVS נגרם על ידי וירוס או חיידק. זה יכול להיגרם גם ממצבים לא זיהומיים כמו סוכרת או דלקת מפרקים שגרונית. רצוי כי רופא יאבחן את המצב לאשורו וימליץ על טיפול מתאים. 

צרו קשר עם מומחה לגניקולוגיה יעקב בורנשטיין >>>

זמירות שבת

הדת היהודית היא דת עתיקה עם הרבה טקסים ומסורות שאחריהם יהודים, ובשל כך החשיבות של שירת השבת בדת היהודית היא שהיא מפגישה בין אנשים. זה

קרא עוד »

אירוח כפרי למשפחות

חושבים לקחת הפסקה קצרה מהשגרה היומיומית האינטנסיבית שלכם.? הפסקה כזו שתניב לכם רוגע, שלווה, ותאפשר לכם לצבור כוחות מחודשים? אם כן, אפשר להגשים מטרה זו

קרא עוד »