איך מוציאים ספר לאור באופן עצמאי

איך מוציאים ספר לאור באופן עצמאי

שיתוף פוסט:

אם שאלתם את עצמם איך להוציא ספר ראשון לאור באופן עצמאי, הגעתם למקום הנכון. הוצאת ספר היא עניין מאד מקצועי וכולל הרבה מאד שלבי עבודה. אדם שמעוניין להוציא בעצמו ספר יבצע את הצעדים הנדרשים בעצמו אך העבודה לא תהיה מקצועית לאור חוסר הידע והניסיון שלו.

כתיבה של ספר

מי שיודע לכתוב בעצמו במחשב, בונה לו את תוכן העניינים, את כל הנושאים שהוא רוצה להעלות על הכתב, שמות הפרקים ומהו המידע שעליו הוא יספר. יש סופרים שרושמים את קורות חייהם ואילו אחרים שכותבים רומן, ספר מתח או ספר עיוני על דברים שקרו, תבשילים, עבודות יצירתיות שונות וכל תחום אחר שמעוניינים לספר עליו.

האדם שכותב את הספר נשאב לכך והוא יושב ימים ולילות וכותב פרק אחרי פרק עד שהוא מסיים את הספר. בשלב של קריאת הספר הוא מוסיף מידע אם הוא רואה ששכח לכתוב משהו, או שאין מספיק קשר בין הדברים ולכן הוא מוסיף כל פרט שנראה לו חשוב ושיוסיף ערך לקורא. מצד שני יכול גם לגרוע מלל שבמחשבה שנייה נראה לו מיותר ועדיף שלא יהיה חלק מהסיפור.

עריכה והגהה של הספר

מי שכותב את הספר עורך אותו, מבצע הגהה ובוחן את האפשרויות השונות כדי להדפיס אותו. בדרך כלל מדובר במהדורות קטנות שבהן מדפיסים עותקים בודדים, עבור בני המשפחה והחברים.

סיוע של הוצאה לאור בהליך הכנת הספר

קיימת אפשרות שהסופר יפנה למו"ל (הוצאה לאור) כדי שהצוותים המקצועיים שלהם יבצעו עריכה ספרותית, ערכיה לשונית, הגהה כדי שהספר יהיה בעברית נכונה. מעבר לכך הם יטפלו בנושא תכנון הכריכה ההדפסה של הספרים, הפצתם וביצוע יחסי הציבור. התהודה באופציה הזו היא רחבה הרבה יותר וקיים סיכוי סביר הרבה יותר, שהקהל ירכוש את הספרים וייהנה מקריאתם.

מוצרי ציפורניים

טיפוח הוא דבר מאוד חשוב, לא רק לנראות, אל גם לבריאות. כאשר אנחנו מטפחים את גופנו וגם דואגים לו, זה אומר שאנחנו מקפידים שהוא תמיד

קרא עוד »

מה תלמדו בסדנת כתיבה?

הסדנה מיועדת לכותבים שרוצים ללמוד עוד על הענף ועתידו. הסדנה תהיה קורס כתיבה אינטנסיבי בן שלושה ימים שיכסה את כל יסודות הכתיבה עבור אפליקציות אינטרנט

קרא עוד »

מי נחשב אומן על חושי?

בעבר לא היו לנו כלים לנתח את תפקודי הגוף. כיום, יש לנו הרבה טכנולוגיות שיכולות לעזור לנו להבין טוב יותר את הגוף שלנו. ישנן טכנולוגיות

קרא עוד »